Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazisté na celostátní soutěžní přehlídce ARS POETIKA

Celostátní přehlídka soutěže ARS POETIKA - Puškinův památník se letos konala dne 6. června na počest 215. výročí narození A. S. Puškina. Také letos se jí zúčastnili naší studenti  - Vojtěch Antoš, Viola Krausová, Lubomír Krůza -  vítězové regionálního kola v Brně. Počet soutěžících v celostátním kole je rok od roku vyšší, což svědčí o vzrůstajícím zájmu výuky ruštiny v celé republice. Výkony soutěžících mají rok od roku znatelně vyšší úroveň. Nelehkým úkolem poroty je proto vyzdvihnout výkony těch nejlepších. Každý ze zúčastněných si odvezl čestné uznání a knižní odměnu. Mezi oceněnými Mimořádnou cenou poroty byl Lubomír Krůza za svůj jedinečný přednes jedné z Čechovových povídek.

samotná účast na celostátním kole soutěže je pro každého ruštináře odměnou, protože se koná ve velmi příjemném prostředí Ruského střediska vědy a kultury. Čestnými hosty jsou často představitelé nedalekého Velvyslanectví Ruské federace. Rusky jsou psané všechny nápisy, rusky mluví zaměstnanci RSVK, u oběda si pochutnáte na pirožcích a namísto kávy popíjíte ruský čaj.

Přesto byl letošní ročník něčím výjimečný. Přehlídka byla časově uspořádána tak, aby se všichni soutěžící mohli zúčastnit odhalování první sochy A. S. Puškina v ČR, která je umístěna na nedalekém Puškinově náměstí. S kulturním programem na této slavnosti vystoupili právě někteří ze soutěžících. Na závěr pak všichni společně zazpívali ruský romans na verše největšího ruského básníka, jehož jméno je i v podtitulu soutěže.

Gymnázium Velké PavloviceFotogalerii z celostátní soutěžní přehlídky ARS POETIKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

12-06-2014 PV