Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gymnazisté na ARS Poetika opět zazářili

Stalo se již tradicí, že se studenti gymnázia účastní soutěže v ruském jazyce ARS Poetica - Puškinův památník. I letos, 11. dubna, jsme vyrazili na Pedagogickou fakultu v Brně, kde se soutěž odehrávala.

V hudební kategorii vystoupili Vojtěch Antoš a Klára Leblochová z kvarty s písněmi „Nebesa Evropy“ od Alexandra Rybaka a „Milion růží“ z repertoáru Ally Pugačovy, za což byli odměněni 1. místem a postupem do celostátního kola v Praze. To bylo velkým úspěchem zejména pro Kláru, která se soutěže zúčastnila poprvé. Ze sexty byla stejně úspěšná Viola Krausová, která zarecitovala báseň Viktora Guseva, „Matka a syn“, a rovněž se umístila na 1. místě. Ve stejné kategorii bylo 2. místo uděleno Lubomíru Krůzovi, který skvěle přednesl báseň „Studenti“ od Eduarda Asadova. Velice procítěně recitovala básničku Sergeje Jesenina, „Dopis matce“, Aneta Bajková, která se sice neumístila, ale společně s Lubošem a Violkou byli oceněni knižní odměnou od paní Ljubov Vondrouškové, předsedkyně Ruského kulturního osvětového sdružení. Jako kolektiv jsme pak byli pochváleni Marii Semjonovou, atašé Generálního konzulátu Ruské federace v Brně. Knižní odměnu dostala i paní učitelka Lorenzová, které bych tímto chtěl mnohokrát poděkovat za její čas věnovaný k nácviku básní a písní.

Po soutěži jsme byli pozváni paní Valentinou do jejího bytu, kde nás pohostila výborným čajem či zavařenými jablky, a s níž jsme si povykládali např. o její lásce ke knihám nebo rodině.

Nezbývá než čekat do 3. června, kdy se koná celostátní kolo v Praze. Držte nám palce!


Vojtěch Antoš, kvarta, Gymnázium Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze soutěže Ars Poetica otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

16-04-2015 PV