Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Grant Jihomoravského kraje podpoří verbíře Hanáckého Slovácka

Město Velké Pavlovice podporuje udržování a rozvoj našich tradic a jednou z nich je i verbuňk, který je od roku 2005 zapsán organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. V sobotu 16. března proběhl na Ekocentru Trkmanka velmi úspěšně seminář verbuňku, který pod vedením zkušených místních lektorů – verbířů, navštívily desítky zájemců o tento tradiční tanec, další se připravuje na podzim. V letošním roce je Město organizátorem Regionálního kola verbířů Hanáckého Slovácka, které se uskuteční v sobotu 8. června 2024 v místní sokolovně, vítěz soutěže postupuje přímo do finále soutěže na MFF ve Strážnici 2024, soutěžící, kteří se umístí na 2. až 6. místě, postupují do předkola soutěže na MFF ve Strážnici 2024.

Město Velké Pavlovice uspělo s žádostí o grant Jihomoravského kraje z Podpory v oblasti nemateriálního kulturního dědictví pro rok 204 na podporu subjektů působících v oblasti hudby, kultury, tance, divadla, folkloru, uměleckých řemesel, podporu subjektů činných v oblasti nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Projekt „Regionální kolo soutěže verbířů Hanáckého Slovácka 2024 a semináře pro velké a malé verbíře“ získal finanční podporu ve výši 44.000 Kč.

Přihlášky do regionálního kola jsou přijaté, probíhají konzultace verbířů s CM Lašár a určitě i poctivý trénink s cílem stát se nejlepším verbířem nejen Hanáckého Slovácka.

Přijďte je podpořit v sobotu 8. června v 16 hodin do Sokolovny Velké Pavlovice.

275637

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, Předsedkyně Komise pro kulturu a sport Města Velké Pavlovice / 22.5.2024