Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

GO & REGIONTOUR 2011 - nejpestřejší nabídka dovolených

Tradiční středoevropské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2011 odstartovaly v raketovém tempu minulý čtvrtek, 13. ledna 2011, a stejně svižně pokračovaly až do neděle 16. ledna, kdy se brány trhů se snad nejpříjemnějším artiklem, tedy nabídkou dovolených, uzavřely. Na letoším ročníku se prezentovalo několik stovek tuzemských a zahraničních destinací. Zúčastnily se vystavující firmy z 21 zemí na ploše 10 503 m2 (meziroční nárůst o 5 %).

Veletrh REGIONTOUR, na kterém se již po sedmé v řadě prezentovalo na samostatném stánku i město Velké Pavlovice – letos premiérově společně s Dobrovolným svazkem obcí Modré Hory, obsadil největší pavilon brněnského výstaviště a svou nabídkou zaplnil halu P do posledního místa. Regiony z celé České, ale také Slovenské republiky, se předháněly v atraktivitě svých stánků a různých upoutávek, pavilonem procházely historické postavy, pohádkové bytosti, maskoti sportovních akcí a další figury, hrála hudba, ochutnávaly se místní speciality. Stěžejními tématy byly gastronomie, lidová řemesla, folklór a církevní památky.

Město Velké Pavlovice a DSO Modré Hory vsadily na osvědčené karty a jako každoročně vytáhly i nějaký ten zcela nový trumf z rukávu. Mezi stálice v nabídce, jak se u nás – v nejjižnějším cípu Moravy zabavit, patřilo víno, meruňky, gastronomické zážitky, pestrobarevný folklór, bohatý kulturní, společenský a sportovní kalendář na rok 2011, možnost aktivní dovolené strávené na kole s vyjížďkami po kvalitních označených cykloturistických trasách a nebo možnost projít se pěšky pro oficiálních turistických trasách vyznačených Klubem českých turistů.

Obrovský zájem byl opět o ani ne dva roky starou rozhlednu Slunečná s přilehlým turistickým areálem a také o rozmanitou nabídku regionu Modré Hory, který se prezentoval taktéž kulturním kalendářem na rok 2011, dále pak ochutnávkami  Modrohorského cuvée a v neposlední řadě netradičními nabídkami sportovních zážitků, které by leckdo v oblasti našeho mnohdy až tropického klimatu neočekával – třeba lyžování na nejníže položené sjezdovce ve střední Evropě, novou bobovou dráhu, minigolf a mnohé další.

Zmiňovaným aktuálním trumfem v rukávu byly nově dobudované úseky asfaltových cyklostezek okolo rozhledny Slunečná, které zaručují přístup do těchto míst „nezablácenou“ nohou. Navíc jsou tyto cyklostezky vhodné nejen pro populární cykloturistiku a pěší turisticku, ale také ke stále oblíbenějším projížďkám na in-line bruslích, na koloběžkách, pro maminky s kočárky, ale také pro tělesně handicapované spoluobčany upoutané na invalidní vozík. A jako poslední třešnička na dortu je zokruhování trasy – z bodu A do bodu A. Pro příjemné výšlapy značka: „ideál“!

První dva dny veletrhů jsou vždy věnovány odborné veřejnosti, víkendové dny pak veřejnosti široké. Ve čtvrtek a pátek náš stánek navštívila řada vzácných návštěv z řad významných osobností společenského a politického života – Jan Martinec a Bohumír Nikl (starosta a místostarosta družebního města Ždírec nad Doubravou), Mgr. Peter Hutta a Peter Horváth (zástupce a poradce primátora slovenského družebního města Senica), Mgr. Petr Kubín (ředitel Regionálního muzea v Mikulově), Mgr. Karel Markvart (vedoucí sekce značení Klubu českých turistů), Jiří Janás a Alois Neckář (aktivní značkaři Klubu českých turistů), Pavel Samuel (mapař), Jiří Daler (cyklista), Luboš Vostatek (Keltské sdružení Bójové a Ferguna), starostové obcí Modré Hory a okolních obcí a mnozí další.

V neděli zavítala na stánek Velkých Pavlovic návštěva nejvzácnější. Přišel se s námi osobně pozdravit Mgr. Michal Hašekhejtman JMK v doprovodu Ing. Ivo Minaříka, vedoucího Odboru regionálního rozvoje JMK, kteří velmi rádi přijali pozvání k ochutnávce výborného modrohorského vína, s neskrývaným zájmem se seznámili se s naší letošní turistickou nabídkou a v neposlední řadě byli velmi příjemně překvapeni a potěšeni turnusovým systémem otevřených vinných sklepů, který již několik let tímto unikátním způsobem funguje pouze právě ve Velkých Pavlovicích.

Jak bylo již řečeno – sobota a neděle patří především našim cílovým zákazníkům – tedy turistům a potencionálním návštěvníkům. Jižní Morava, Velké Pavlovice nevyjímaje, přitahuje nejvíce výborným vínem. A to teklo doslova proudem – zásluhou vinařů spolku Víno z Velkých Pavlovic v čele s předsedou Ing. Pavlem Lacinou, který se prezentace taktéž osobně zúčastnil. Na veletrhu bylo k ochutnání víno z Vinařství Buchtovi, V&M Zborovský, K&P Reichman, Vinařství Lacina a Vinařství Josef Procházka. Nechyběla ani vína velkých vinařských firem jako Vinium, a. s., Vinařství Baloun, Šlechtitelská stanice vinařská, a. s. a Pavlovín, spol. s r. o..


Zajímavosti ze závěrečné zprávy vydané BVV Brno
GO & REGIONTOUR Brno 2011


Největší nápor na pokladnách překvapivě zaznamenali už první den veletrhu, kdy branami výstaviště prošlo téměř 11 tisíc profesionálů. V prvních dvou dnech, které jsou vyhrazeny především odborníkům, si veletrhy prohlédlo téměř 17 tisíc návštěvníků. Celková návštěvnost podle odhadu překročí 30 tisíc osob. Zahraniční návštěvníci přijeli z 18 zemí, především ze sousedního Slovenska, Polska a Německa, ale jednotliví zájemci dorazili také z Albánie, Ukrajiny, Etiopie nebo Egypta. V Press centru se akreditovalo 453 novinářů, mezi nimi 30 zahraničních z Polska, Ruska a Slovenska.

VIP hosté a klíčová jednání

Význam veletrhů podpořila přítomnost nejvyšších představitelů resortu a jednotlivých krajů i dalších významných hostů. Slavnostního přestřižení pásky se ujali ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, státní tajemník ministerstva dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Slovenské republiky Arpád Érsek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, předseda Trnavského samosprávného kraje Tibor Mikuš a primátor města Brna Roman Onderka.

V prvních dvou dnech na výstavišti proběhly významné schůzky krajských představitelů. Čtvrtečního jednání se zúčastnilo deset hejtmanů a pět županů, šlo o nejlépe obsazenou schůzku představitelů českých a slovenských krajů za několik let. V pátek proběhlo zasedání Rady Asociace krajů ČR, jehož hosty byli ministr zdravotnictví Leoš Heger a arcibiskup mons. Dominik Duka. Nejvyšší představitel české katolické církve poté navštívil i veletrh a jednal s přestaviteli profesních asociací na téma církevních památek.

Mezi hosty veletrhu byli také velvyslanec Izraele Yaakov Levy, Rakouska Ferdinand Trauttmansdorff, Chorvatska Frane Krnić a velvyslanec Slovenské republiky Peter Brňo.

Doprovodné semináře, prezentace a soutěže

Na přípravě doprovodného programu pro odborníky se podílely mj. agentura CzechTourism, regionální centrály cestovního ruchu, Vysoká škola hotelová v Praze nebo Klub českých turistů. Jednalo se například o vývojových trendech cestovního ruchu nebo o značení turistických tras pro vozíčkáře, zajímavostí byla prezentace jazzového kytaristy Rudyho Linky a festivalu Bohemia Jazz Fest.

Karolína Bártová

 

Veletrh REGIONTOUR 2011 je již minulostí, další ročník odstartuje opět za rok!
Doufáme, že se na něm opět ve zdraví setkáme.

 

Fotogalerie z veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR BRNO 2011

 

FOTO - čtvrtek 13. ledna 2011 - otevřete kliknutím ZDE

FOTO - pátek 14. ledna 2011 - otevřete kliknutím ZDE

FOTO - sobota 15. ledna 2011 - otevřete kliknutím ZDE

FOTO - neděle 16. ledna 2011 - otevřete kliknutím ZDE

FOTO - neděle 16. ledna 2011 (návštěva hejtmana JMK Mgr. Michala Haška)
- otevřete kliknutím ZDE

 

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

18-01-2011-BK