Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Generální ředitel udělil hasičům medaile

U příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

Více než 100 medailí předal ve čtvrtek 31. října 2019 generální ředitel HZS ČR genpor. Drahoslav Ryba v rámci slavnostního ceremoniálu na zbirožském zámku.

Medaile za statečnost si převzali také dva příslušníci HZS ČR, plk.Mgr. Miloslav Vašák (HZS Pardubického kraje) a nstržm. Petr Hlávka (HZS Jihomoravského kraje), kteří prokázali rozhodnost a statečnost mimo výkon služby.

Nstržm. Petr Hlávka (HS Hustopeče) se jako člen jednotky SDH Velké Pavlovice v srpnu letošního roku účastnil záchranných prací při vyproštění muže zasypaného v 10 metrů hluboké studni. Ve snaze zachránit uvězněného muže projevil nstržm. Hlávka nebývalou odvahu, když se do studny slanil a provedl průzkum se snahou navázat se zasypanou osobou kontakt. Horní část ostění studny byla velmi nestabilní a hrozilo nebezpečí dalšího závalu. Svým chováním dostál slibu, který složit při nástupu k HZS, že při záchraně nebude váhat nasadit vlastní život.

V odpoledních hodinách byly ve Zbirohu uděleny také medaile „Za věrnost I. stupně“ za 30 let příkladného plnění služebních povinností a za vzornou reprezentaci HZS ČR navenek. Celkem bylo věrnostní medailí oceněno 58 příslušníků, z toho v 7 případech šlo o příslušníky HZS Jihomoravského kraje.

Fotogalerii otevřete kliknutím ZDE

Text: pplk. Mgr. Nicole Studená - tisková mluvčí MV-generální ředitelství HZS ČR, por. Mgr. Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK / 1.11.2019