Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Gál, Hasil a Hrdlička. Muži, kterým Zeman potřásl rukou

Napsali o nás * Břeclavský deník, 30.9.2013 – Břeclavsko – Dvojice dobrovolných hasičů, Josef Gál z Tvrdonic a Petr Hasil z Velkých Pavlovic, a vodní záchranář z Nových Mlýnů Stanislav Hrdlička převzali ocenění z rukou prezidenta Miloše Zemana a jihomoravského hejtmana Michala Haška.

„Poděkovali jim za jejich osobní obětavost při zajišťování bezpečnosti spoluobčanů formou prevence, ale i při zásazích při požárech, dopravních nehodách a krizových situacích spojených s poskytováním neodkladné první pomoci a se záchranou lidského života," uvedl mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.

Například pro Hasila jde o druhou medaili, kterou za službu u dobrovolníků získal. „Po bronzové jsem teď dostal stříbrnou. Tím, že tam byl i prezident republiky, to bylo samozřejmě zajímavější. Vážím si toho. Je to velké ocenění, stejně tak si ale vážím každého poděkování, které se k nám dostane od lidí. Mám opravdu radost, když se ozve například starosta sousední obce, kde jsme zasahovali," vyprávěl Hasil.

U hasičů je od roku 1996, ve Velkých Pavlovicích nastoupil o čtyři roky později. Zároveň tam pracuje jako městský policista. Společně s Gálem a Hrdličkou, jenž pro změnu vede strážníky v Břeclavi, převzal medaili ve Vyškově. Politici spolu s nimi ocenili další dvě desítky hasičů a záchranářů.

Autor: Lukáš Ivánek, BŘECLAVSKÝ DENÍK


 

Fotogalerii z předávání ocenění za obětavost z rukou prezidenta ČR Miloše Zemana
panu Petru Hasilovi otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv pana Petra Hasila

 

 

01-10-2013-BK