Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Frankovka rosé z Vinařství Lacina ohromila Santiago

Zástupci českých vinařství se historicky poprvé zúčastnili již 26. ročníku mezinárodní soutěže Catad´Or World Wine Awards. Při své premiéře v konkurenci téměř tisíce vín ze 16 různých zemí získala česká vína dvě velké zlaté medaile (Gran Oro), osm zlatých medailí (Oro) a zvláštní ocenění za nejlepší růžové víno (rosé). Součástí soutěže byl i slavnostní český večer, na kterém se v českých kulisách kromě našich vín a likérů představilo odborné veřejnosti rovněž české pivo a tradiční pokrmy.

Catad´Or World Wine Awards - ChileCatad´Or World Wine Awards

Ocenění za nejlepší růžové víno získala Frankovka Rosé 2020 z vinařství Lacina. Medaile Gran Oro získal Ryzlink vlašský výběr z cibéb 2017 z rodinného vinařství Vican a Ryzlink rýnský VOC 2020 z Vinařství Piálek & Jäger. Medaile de Oro putovaly i do Vinařství Ludwig, Baraque, Lacina, Rodinného vinařství Jedlička, Vican, Marcinčák Organic Winery a Piálek & Jäger. I díky těmto úspěchům plánuje Vinařský fond zařadit tuto soutěž v příštím roce do podporovaných akcí.

Za podporu a pomoc je třeba poděkovat Ministerstvu zemědělství, ZÚ ČR v Santiagu, společnosti Rudolf Jelínek za dopravu vín a Vinařství Ludwig za celou administraci soutěže.

Popularita největší mezinárodní soutěže vín v Latinské Americe Catad´Or World Wine Awards každoročně roste stejně tak, jako počet participujících zemí a účastníků. Třetinu účastníků soutěže, která vznikla před více než čtvrt stoletím především na podporu rozvoje chilského vinařství, nyní tvoří zahraniční účastníci.

Vzhledem k významu Chile, jakožto světové velmoci v produkci vína, jsou medaile z této soutěže vysoce ceněny a mohou významně pomoci českým vinařům ke vstupu na trhy jak na celém americkém kontinentě, tak i v ostatních částech světa.

Zdroj: MZV / 15.11.2021