Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Fotografiím od Slavíků to mezi knihami opravdu moc sluší

V předvečer státního svátku, ve čtvrtek 16. listopadu, se konala v prostoru naší knihovny premiéra. Proběhla tu totiž první vernisáž výstavy fotografií, a to rovnou dvou fotografů, otce a syna, Jiřího a Jakuba Slavíkových s názvem POUTNÍKEM NA ZEMI. 

Velmi příjemnou atmosféru vernisáže, kterou vnášeli do celé akce už sami fotografové a jejich rodina, podtrhl nejen hudební doprovod trojčlenného ansámblu, jehož větší část se skládala ze dvou kolegyň, které společně s Jiřím Slavíkem vyučují na naší základní škole, ale i literární přednes Aničky Slavíkové či samotní návštěvníci, kteří se rádi zdrželi a strávili příjemné chvíle se sklenkou sektu a povídáním nejen o fotkách.

Výstava dvou fotografů, kteří si pro své snímky vybírají naprosto odlišné motivy, v sobě kombinuje černobílý dokument zachycující především osoby v jejich přirozeném pohybu z hledáčku Jiřího Slavíka, zatímco fotografie jeho syna Jakuba jsou plné barev, detailů a jsou zachycené tak, že nechávají prohlížejícím obrovský prostor k představivosti či odhalování motivu.

Na rozdíl od naší knihovny to pro fotografy byla již druhá výstava v prostoru knihovny, protože know-how uchycení fotografií na velkoformátový hnědý papír umístěný na bočnicích knihoven si již úspěšně vyzkoušeli loni v knihovně v Nikolčicích, kde celá rodina žije. Jak moc to fotografiím, jak černobílým, tak těm barevným, mezi regály s knihami sluší, se přijďte přesvědčit sami. 

Vystavené fotografie si můžete přijít prohlédnout kdykoliv v otevírací době knihovny, tedy od úterý do pátku od 13 do 19 hodin. A samozřejmě nemusíte být ani čtenář naší knihovny, výstava je přístupná pro všechny.

Ráda bych poděkovala celé rodině Slavíkových, která neúnavně připravovala výstavu několik večerů, dále vinařství Proqin rodiny Prokešových, které darovalo sekty k přípitku a městu Velké Pavlovice, které financovalo drobné občerstvení.

Zajímavostí rozhodně je, že o konání vernisáže a výstavy v naší knihovně se dočetli i čtenáři internetového deníku Brno Daily, který je v anglickém jazyce.

Městská knihovna * Fotografiím od Slavíků to mezi knihami opravdu moc sluší

Text: Lucie Gawlová / Foto: Oldřich Otáhal / 20.11.2023