Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Fotografický kroužek, novinka která baví

V letošním školním roce je jedním z nových kroužků na Základní škole ve Velkých Pavlovicích Fotografický kroužek. Na jeho první schůzce se děti seznámily s historií fotografie a další lekci už fotily květiny. Učily se udělat zajímavé a netradiční záběry tak, aby fotografie zaujaly a byly jiné, než vyfotí většina z nás.

Naše třetí focení vlastně nebylo focením, ale výpravou na právě probíhající výstavu "Lidé v pohybu" na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích. Prohlédli jsme si, jak fotografují opravdoví fotografové, inspirovali jsme se a nejzajímavější bylo, že jsme se tam náhodně s jednou fotografkou potkali, a to s paní Ludmilou Podešvovou.

Vyprávěla nám o kurzu, na kterém fotili, o tom, jak jim lektor vybíral fotografie k vystavení a nakonec si naši skupinku "fotografů juniorů" vyfotila. Bylo to pro nás velmi přínosné a určitě také nějakou podobnou výstavu připravíme i my.

Děti z fotografického kroužku při Základní škole ve Velkých Pavlovicích

217391

Text: Mgr. Lucie Nováková, vedoucí kroužku a pedagog Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Ludmila Podešvová / 7.11.2019