Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Fotbalový víkend ve Velkých Pavlovicích

V sobotu 14. a v neděli 15. ledna 2023 přijelo v ranních hodinách do sportovní haly při ZŠ Velké Pavlovice čtrnáct družstev změřit síly a ukázat své fotbalové umění. 

Dva turnaje pro přípravkové kategorie zde uspořádaly okolní kluby TJ Sokol Kobylí a TJ Sokol Bořetice v rámci svých společných aktivit na sdružených družstvech mládeže, které fungují od roku 2019 a zaměřují se především na fotbalovou činnost od nejmenších dětí až po dorost.

Sobotní turnaj byl zaměřen na starší přípravky U11 a v neděli se následně sešla při fotbalových duelech mladší kategorie U9. Tepající atmosféra obou turnajů vyburcovala malé fotbalisty k výborným výkonům a na herní ploše tak nebylo nouze o dech beroucí herní souboje, vypjaté chvilky a nejpestřejší paletu dětských emocí. 

Všech 150 zúčastněných dětí si užilo skvělou fotbalovou atmosféru, o kterou se postarala povzbuzující fanouškovská základna z řad rodičů a příbuzných, kteří přijeli na turnaj své hrdiny podpořit. Dík za to. Poděkování patří všem, kteří se na turnaji podíleli, rozhodčím Adamovi Kadlecovi a Ondrovi Šišmovi za „dozorující,“ několika hodinový maraton, základní škole za umožnění turnaj pro děti uspořádat, a všem trenérům, kteří se o své svěřence skvěle starají s nepřehlédnutelným vkladem svého osobního času.

Halové turnaje jsou zimní alternativou pro mladší děti, než se opět dostanou na zelený trávník v jarních měsících. 

Dovoluji si tak všechny pozvat na další halové fotbalové turnaje, které se ve Velkých Pavlovicích připravují a to opět pro přípravkové kategorie v termínech 4. a 5. února 2023, a na turnaj mladších žáků, který proběhne 25. února 2023.

Výsledky turnaje:

Starší přípravka U11

1. Bořetice/Kobylí
2. FC Pálava Mikulov
3. TJ Sokol Popice

4. TJ Velké Bílovice
5. TJ Sokol Šitbořice
6. SK Újezd u Brna
7. SK Krumvíř
8. TJ Sokol Lanžhot

Mladší přípravka U9

1. FC Sparta Brno
2. FC Pálava Mikulov
3. TJ Moravan Lednice

4. Bořetice/Kobylí
5. FC Hustopeče
6. TJ Velké Bílovice

Sport * Fotbalové turnaje I - starší přípravka U11 & mladší přípravka U9

Text: Jiří Huslík, TJ Sokol Kobylí / Foto: Archiv soutěže / 16.1.2023