Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Fotbalový turnaj starších přípravek aneb sportovní víkend SVČ podruhé

Středisko volného času působící při ZŠ Velké Pavlovice se zaměřuje na pravidelnou činnost v kroužcích a jednorázové akce sportovního charakteru a to především pro děti z velkopavlovické školy či škol z blízkého okolí. Tuto neděli však SVČ technicky zajišťovalo fotbalový turnaj oblastní úrovně, kdy ve spolupráci s fotbalovým oddílem TJ Sokol Kobylí uspořádalo halový turnaj starších přípravek.

A zážitek to byl velmi příjemný. Do velkopavlovické tělocvičny se sjela šedesátka malých dychtivě vyhlížejících fotbalistů z břeclavského regionu. Oblékli dresy a od brzkého nedělního rána za znělého povzbuzování od svých skalních fanoušků, rozehráli své kombinace ve snaze vše zakončit gólem. A bylo se na co dívat. Kluci ale také holky se snažili. Bylo vidět, že je fotbal baví. Svou bojovností a nasazením, by předčili kdejakého superhrdinu.

Šest družstev sehrálo v jedné skupině dohromady patnáct zápasů. Kdy za vítězství byly přidělovány tři body. Nejlépe si vedla přípravka z Charvatské Nové Vsi, která neprohrála ani jediné z utkání a umístila se tak na prvním místě. Stříbrné medaile získala Moravská Nová Ves a na bronz si přišlo Kobylí.

Turnaj probíhal v dobré atmosféře.  Za hladký průběh jednotlivých utkání patří poděkování rozhodčím Michalovi Zichovi a Josefu Kaňovi. Poděkování patří také trenérům, kteří se o své svěřence pečlivě starali a byli jim dobrou oporou. A v neposlední řadě velké poděkování panu Podešvovi z Velkých Pavlovic, který nám po oba dva sportovně laděné víkendové dny (jak ten badmintonový, tak i fotbalový) zajistil v hale ozvučení.

Konečná tabulka turnaje:

1. TJ Sokol Charvátská Nová Ves 15b.
2. FK Moravská Nová Ves   12b.
3. TJ Sokol Kobylí 9b.
4. MSK Břeclav A.   6b.
5. TJ Sokol Bořetice / FK Vrbice   3b.
6. MSK Břeclav B   0b.

Fotbalový turnaj starších přípravek aneb sportovní víkend SVČ podruhé

Text a foto: Jiří Huslík / 22.1.2019