Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

FOTBAL - zhodnocení JARNÍ SEZÓNY 2010

„A“ mužstvu se jarní část soutěže příliš nepovedla, zbytečně ztratilo několik zápasů s průměrnými soupeři a na ty nejlepší ve vzájemných zápasech vůbec nestačilo (Vracov, Bzenec, Tvrdonice). Několika vítězstvími v závěru soutěže se nakonec „áčku“ podařilo uhrát třetí místo v tabulce I.A třídy, skupiny B se ziskem 48 bodů a skóre 51:42.

Na jaře doplatilo mužstvo i na úzký kádr hráčů, protože se nepodařilo před sezónou realizovat několik vyhlédnutých posil. V mužstvu citelně chyběl kanonýr, nejlepší střelec je stoper nebo defenzivní záložník Petr Vašek, který vstřelil celkem 10 branek, většinou z penalt nebo hlavou po standardních situacích.
Střelcem jara se stal mladý Tomáš Špoták, který byl příjemným překvapením v sestavě, vstřelil na jaře celkem 9 branek. Dalšími střelci s 9 brankami byli Jakub Šabata a Břetislav Balcárek.

Nejčastěji nastupovali na jaře tito hráči: Stehlík Michal – Měřínský Tomáš, Růžička Martin, Jilka Michal, Švrčina Radek (Kalužík Patrik) – Strmiska Radek, Vašek Petr, Koráb Vít, Špoták Tomáš (Nesvadba Tomáš, Pilarčík Viktor) – Šabata Jakub, Balcárek Břetislav (Procházka Pavel, Zájeda Lukáš). Trenér mužstva byl Jaromír Piták, jeho asistentem Pavel Miklík.

„B“ mužstvo před jarními odvetami posílilo o zkušené hráče, ale výsledky tomu zdaleka neodpovídaly. Místo boje o špičku tabulky zapadlo mužstvo do průměru a prohrálo dokonce několik zápasů s mužstvy bojujícími o záchranu v soutěži (Velký Dvůr, Šitbořice). Nakonec skončilo „béčko“ na čtvrtém místě tabulky III.třídy, skupiny B se ziskem 47 bodů a skóre 73:40.

Mužstvo se na jaře velice těžko prosazovalo střelecky, své podzimní střelecké „hody“ (17 branek) nedokázal zopakovat Pavel Procházka, na jaře přidal už jen 1 branku z penalty a střelecky se výrazně trápil. Ke konci jara se do mužstva výrazně začali prosazovat hráči z dorostu, kteří hru mužstva oživili.

Vedení dorostu mělo oprávněné obavy z průběhu jarních odvet, hlavně z úzkého kádru mužstva. Hráči ale odehráli jarní odvety dobře, dokonce překvapili v zápasech se silnými soupeři, naopak několikrát zbytečně odevzdali body průměrným mužstvům. Ke konci jara se začalo několik hráčů úspěšně zapojovat i do utkání A a B mužstva (Kalužík, Nesvadba, Vydařelý, Zájeda, Procházka, Pohl, Gajdošík, Halm, Honz …).

Mužstvo skončilo v konečné tabulce I.třídy, skupiny C na devátém místě se ziskem 40 bodů a skóre 46:32. Tak jako většině našich mužstev, chyběl i dorostu výrazný střelec. Celkem 11 branek vstřelil Lukáš Zájeda, dalším střelcem je Lukáš Galbavý s pouhými 5 brankami.

Družstvo žen bylo příjemným překvapením velkopavlovického jara. Výrazně posílené družstvo se stalo postrachem soupeřek a pouze bezkonkurenční Brumov byl v tabulce jara lepší. I s tímto jasně postupujícím družstvem sehrála děvčata vyrovnaný zápas a po zbytečné chybě v obraně prohrála 1:2. V konečné tabulce Moravskoslezské divize žen, skupina B obsadila děvčata čtvrté místo se ziskem 37 bodů a skóre 59:31.

Největšími oporami družstva jsou Hana Málková a Iva Rathouská, která je i nejlepší střelkyní. Nejčastěji nastupovala tato děvčata: Lenka Hykšová (Sylva Prátová) – Adéla Barvíková, Naďa Slámová, Hana Málková, Jitka Drsová – Denisa Střítecká, Jarka Janů, Tereza Bezděková, Iuliana Farcas (Lenka Levčíková, Irma Janů) – Iva Rathouská, Sabina Osičková (Iveta Levčíková, Blanka Levčíková). Trenérem družstva je Radek Levčík, asistentem Vladimír Stehlík.

Žáci po několika letech, kdy se zachraňovali v krajských soutěžích, tentokrát sestupují do okresních soutěží. Celou sezónu bojovali trenéři s nedostatkem hráčů a špatnou docházkou na zápasy. Často museli v mužstvu starších žáků nastupovat 3 – 5 mladších žáků, ke konci sezóny dokonce i hráči ze základny. Mladší žáci nastupovali v zápasech s výrazným zastoupením hráčů základny, na poslední zápas v Miroslavi se dokonce trenérům vůbec nepodařilo dát mužstvo dohromady.

Nakonec skončili starší žáci v tabulce I.třídy, sk. B na předposledním jedenáctém místě se ziskem 17 bodů a skóre 25:68. Nejlepším střelcem mužstva byl Laďa Plot s 9 vstřelenými brankami.

Mladší žáci skončili také na jedenáctém místě tabulky se ziskem 12 bodů a skóre 25:98. Střelecky se prosadili nejvíce Martin Knápek - 7 branek a Lukáš Kynický – 5 branek.

Základna skončila ve své skupině Okresní soutěže na čtvrtém místě se ziskem 26 bodů a skóre 51:40. Hodně hráčů základny si už také vyzkoušelo hrát za mladší žáky.

František Čermák

 

 

20-06-2010-BK