Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Folklór v duchu tradičním i netradičním odstartoval dvoudenní oslavy Vinobraní 2008

Dlouho očekávané Vinobraní 2008 zahájil v pátek 29. srpna v areálu za sokolovnou zajímavě pojatý večer s názvem „Hudební presúz aneb folklór tradičně i netradičně“.

Milovníci klasické cimbálovky si přišli na své až v pozdních večerních hodinách, kdy si měli možnost zazpívat a zatančit při besedě u cimbálu. Tomu však předcházel program plný alternativní muziky, jež spojovala tradici, moderní hudbu a experiment.

Poslechnout jste si mohli velkopavlovický mužácký pěvecký soubor Presúzní sbor, známou šansoniérku a hvězdu muzikálů Šárku Markovou, teprve čtrnáctiletou Lenku Kubíkovou ze sousedních Bořetic, která si nedávno zazpívala na strážnickém koncertě s hvězdou českého hudebního nebe Ewou Farnou, jíž co se týče zpěvu notně šlape na paty, Tomáše Kočko, Mužáky z Kobylí, cimbálové trio Rivus a mnohé další.

Teplý srpnový večer nenechal díky výborné hudbě a zábavě nikoho chladným. Všichni se tak příjemně naladili k sobotnímu pokračování s ještě bohatším programem…

 

Hudebně-experimentální večer zaujal i pobavil ...

Foto © 2008  Milán Pecka

30-08-2008