Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Floriánci pod Pálavou

Dětský folklorní krúžek Floriánek si vyjel v neděli 25. června 2023 přes pole a to po roce do blízkých Staroviček. Zde se konal již jedenáctý ročník festivalu Dechovka pod Pálavou. 

V letošním roce festival zahájila dětská dechovka ZUŠ Velké Bílovice a po ní pokračovala slovenská dechová hudba Záhorienka, dechová hudba Stříbrňanka a domácí dechová hudba Palavanka. Celé odpoledne slovem provázal Jiří Helán.

Floriánci si připravili dvě vystoupení, nejdříve zatančili část Moravské besedy a v další části programu vystoupili s pásmem Čerešničky – Išla Marína. Vystoupení musela zvládnout samá děvčata, protože klučičí část vyrazila na další folklórní akci, která se konala v tomto termínu, a to MFF Strážnice, kde si velkopavlovická verbířská mládež nenechala ujít finále Soutěže o nejlepšího tanečníka Slováckého verbuňku.

Děkujeme Palavance za pozvání, snad bude dopřáno a budeme se těšit opět za rok na viděnou. Děkujeme rodičům a prarodičům za podporu a dopravu dětí.

Floriánci mají před sebou léto a nepravidelný trénink na hody, pokud má zájem se někdo z dětí přidat pište si o informace na telefonní číslo +420 604 244 857.

Dětský folklorní krúžek Floriánek na festivalu Dechovka pod Pálavou

260551

Text: Zita Dvořáková, Daniela Zavadilová, Alena Laurenčíková / Foto: archiv DFK Floriánek / 27.6.2023