Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka letos již popáté

V neděli 3. června 2012  uspořádala Základní umělecká škola ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice již V. jubilejní Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka. V letošním roce přijeli do Velkých Pavlovic zahrát Svatobořáci ze Svatobořic – Mistřína s kapelníkem Přemkem Doležalem a uměleckým vedoucím Antonínem Pavlušem, dechovka ZUŠ Dolní Bojanovice, kterou vede Mgr. Stanislav Esterka a Holóbkova mozeka z Protivanova u Prostějova pod vedením Jiřího Holuba. Jako vždy samozřejmě nechyběla naše velkopavlovická dechovka pana učitele MgA. Zbyňka Bílka.

Přestože počasí nevypadalo ze začátku příliš příznivě, vše dobře dopadlo, hrálo se až do konce venku na place za sokolovnou a téměř dvě stovky příznivců dechovek si opravdu přišlo na své. Kapely předvedly tradiční repertoár i populární melodie a písně z filmů a kapelníci ukázali, že umí nejen dobře hrát, ale že jsou zároveň i vtipnými a zábavnými konferenciéry.

Všem dobře známý muzikant, bývalý kapelník Mistříňanky Antonín Pavluš zavzpomínal na své přátelství a spolupráci s Mirkem Pláteníkem, který byl podle jeho slov nejen vynikajícím hudebníkem, ale také výborným a spolehlivým přítelem a dobrým člověkem.

Cyril Veverka pozval přítomné publikum na oslavy 40. výročí založení Starohorky, které se uskuteční 12. prosince 2012. Zavzpomínal na první úspěšné přehrávky, ke kterým velkopavlovické muzikanty připravoval zakladatel této později velmi oblíbené kapely pan učitel František Jaroš v roce 1972.

Celé odpoledne provázela slovem vesele, vtipně a příjemně paní Stanislava Bílková a společně s ředitelkou ZUŠ Milenou Karberovou popřály panu Antonínu Pavlušovi k 65. narozeninám a poděkovaly sponzorům festivalu - paní Jitce Pláteníkové a Městu Velké Pavlovice za podporu a všestrannou spolupráci.

Odpoledne s dechovkami se opět vydařilo a už se všichni těšíme na další ročník.

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerie I. * Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka - otevřete kliknutím ZDE

 

 

Velkopavlovická dechovka ZUŠ pod vedením MgA. Zbyňka Bílka

 

Foto © 2012 Radomír Zapletal

 

 

05-06-2012-BK