Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka již podeváté

Nedělní odpoledne dne 5. června 2016 ve Velkých Pavlovicích patřilo dechovce a to již devátému
Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka. V areálu za sokolovnou se představily tři kapely.

První a také nejmladší byly děti ze ZUŠ Židlochovice pod vedením Davida Křížka. Žáci od devíti do osmnácti let hráli nejen polky a valčíky, ale i tango, nebo rock and roll. Dalším hostem byl Dechový orchestr konzervatoře Kroměříž s dirigentem panem profesorem Rudolfem Beranem. Posluchači konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži hráli orchestrální skladby, v nichž se postupně všichni představili sólově na své hudební nástroje. Celé odpoledne uzavřela domácí dechová hudba při ZUŠ Velké Pavlovice v čele s MgA. Zbyňkem Bílkem.

Muzikanti zahráli několik novinek, ve kterých vynikly zpěvačky Eliška Vomáčková a Lýdie Procingerová. Známou skladbou Yesterday od skupiny Beatles v podání trombonisty Jakuba Kostrhuna se zavzpomínalo na všechny, kteří nás již předešli do nejen muzikantského nebe.

Ve stínu pod kaštany se všem návštěvníkům dobře poslouchalo. Své vnuky hrající za Kroměříž si přijel poslechnout i Antonín Pavluš – bývalý kapelník Mistříňanky, kterému se u nás velmi líbilo a chválil pořadatele i hudební výkony muzikantů.

Poděkování patří všem sponzorům – paní Jitce Pláteníkové, Městu Velké Pavlovice a Ekocentru Trkmanka, bez nichž by tato již tradiční akce nebyla.

 

Stanislava a Zbyněk Bílkovi


 

Fotogalerii z devátého ročníku
FESTIVALU MLADÝCH DECHOVEK MIRKA PLÁTENÍKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv ZUŠ Velké Pavlovice

 

 


07-06-2016-BK