Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Fenomenální úspěch studentů ruštiny velkopavlovického gymnázia

Studenti velkopavlovického gymnázia - Taisiya Voytenko ze sexty a Vojtěch Antoš ze septimy postupují do finále XV. Mezinárodní olympiády v ruském jazyce, které proběhne v Moskvě ve dnech 4. - 8. prosince 2017.

Oba talentovaní studenti úspěšně obstáli v silné konkurenci 1.790 studentů ze 47 zemí. Společně s nimi postupuje 150 ruštinářů z celého světa, např. z USA, Španělska, Itálie či Izraele, až po Mongolsko, Vietnam a Čínu. Z ČR se podařilo postoupit celkem 4 studentům ruštiny. Všichni se utkají ve finálovém kole v Moskvě v prostorách Puškinova institutu ruského jazyka, pořadatele již patnáctého kola mezinárodní soutěže. Soutěž je podporována Ministerstvem školství a kultury RF, Mezinárodní asociací učitelů ruského jazyka a Rossotrudničetvem.

Semifinálové kolo proběhlo ve škole on-line u počítače. Prvním zadáním byl lexikálně gramatický test, který oba studenti zvládli bez jediné chyby, druhým úkolem byla slohová práce na individuálně zadané téma. Ve finálním kole v Moskvě čekají soutěžící celkem 4 úkoly; písemná část spočívá v lexikálně gramatickém testu a čtení s porozuměním, ústní část se skládá z disciplíny nazvané Mladý řečník a obhajoby připraveného referátu a prezentace. Po náročné soutěži bude pro mladé ruštináře připraven kulturní program, návštěva divadelního představení, okružní projížďka s návštěvou památek hlavního města RF.

Taja a Vojta jsou talentovaní studenti, prokazují nejen výborné znalosti jazyka, ale mají také široký přehled o dění v Rusku. Vše získali nejen ve škole v hodinách ruštiny, ale také procvičováním svých jazykových dovedností ve volném čase přes internet, například sledováním ruských filmů, poslechem písní, komunikací s kamarády z Ruska. To také napomůže k intenzivní přípravě soutěžních okruhů -  geografie a reálie, kultura, historie a současný život v Rusku. Vojtovi a Taje zbývá měsíc do odletu do Moskvy.

Účast v Mezinárodní olympiádě v ruském jazyce podporuje jejich zájem o studium ruštinu, pochopení smyslu studia cizího jazyků, motivuje k dalšímu prohlubování znalostí reálií a Ruska.

Výsledková listina * ke stažení po kliknutí ZDE

189411

Text: Mgr. Jana Lorenzová, učitelka ruského jazyka Gymnázia Velké Pavlovice / 6.11.2017