Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Expedice Krajem André nabídla osvěžující prázdninový koktejl pohybu, vína a zážitků

V první prázdninovou sobotu, dne 28. června 2008 o deváté hodině ranní, odstartoval slavnostním přestřižením pásky 1. náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Milanem Venclíkem v pořadí již III. ročník Expedice Krajem André neboli Cyklovýletu s chutí vína. Počasí všem zúčastněným nebývale dopřávalo, program byl více než bohatý a tak se registrační listiny ve startovacích místech bleskurychle plnily.

V každé z pěti obcí po cyklostezce (Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice a Vrbice) byla připravena dvě razítkovací místa, kde byl vždy zajištěn rozdílný doprovodný kulturní program či občerstvení nebo malé překvapení. Navíc bylo možné navštívit některý k příležitosti této akce otevřený vinný sklípek. Po nasbírání všech deseti razítek a zdolání téměř devatenácti kilometrové trasy získal každý zaregistrovaný účastník expedice cílový balíček s drobnými dárky a pamětní list. Dle oficiálních informací se letošní expedice zúčastnilo na pět set registrovaných i neregistrovaných cyklistů. 

Své brány všem zúčastněným otevřela i Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích, na jejíchž vinicích dozrály více než před třiceti lety první hrozny tehdy nově vyšlechtěné odrůdy André (odrůda povolena v r. 1980), po které je celá cyklostezka pojmenována. Přestože vypadá budova Šlechtitelské stanice vinařské na první pohled zdánlivě nenápadně, může se pyšnit velmi krásnými, starými a prostorným vinnými sklepy, jež nepostrádají nefalšovanou patinu dávných časů.

Tomuto vinařskému vábení podlehl i již zmiňovaný Ing. Milan Venclík, který za doprovodu představitelů všech pořadatelských obcí a měst ŠSV navštívil a pochutnal zde i několik výtečných vzorků.

Z usměvavých výrazů ve tvářích účastníků expedice se dala vyčíst naprostá spokojenost a pohoda. Za skutečnost, že se akce vydařila patří poděkování všem pořadatelům a také Ing. Milanu Venclíkovi (1. náměstku hejtmana JMK) a Vinařskému fondu, kteří přebrali záštitu nad touto akcí a také Mikroregionu Hustopečsko, pod jehož hlavičkou se celá akce konala.

 

Již nyní jsou všichni zváni na IV. Ročník Expedice Krajem André 2009!

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber   &   Foto © 2008  Ing. Pavel Procházka

28-06-2008