Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Expedice KRAJEM ANDRÉ 2010 se rozjíždí již v lednu

Samotná kola však nechejte prozatím klidně odpočívat v zimním spánku, společně si vyrazíme až 26. června 2010! Protože bude letošní cyklovýlet po Krajem André v lecčems nový a inovační, sešel se rozšířený realizační celého půl roku před samotným zahájením akce.

Na programu schůzky uskutečněné dne 26. ledna 2010 bylo především přivítání zástupců obcí, které se letos zúčastní jako pořadatelé a hostitelé zcela poprvé. Jedná se o obce Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov. Na jednání byli dále přítomni zástupci pěti měst a obcí ležících na páteřní trase cyklostezky, které tuto akci pořádají letos již po páté – Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice a Vrbice. Vzácnými hosty sekání byli i zástupci Nadace partnerství Brno Jan Grombíř a Českého rozhlasu Brno Marek Zouhar – tyto organizace se budou letos také premiérově podílet na pořádání akce.
 
V roce 2010 nebude poprvé trasa Expedice Krajem André pouze jednosměrná, ale okruhová. Začínat se bude jako tradičně na Autokempu Formanka v Hustopečích, který bude současně také prvním razítkovacím místem. Druhé razítkovací místo bude ve Starovičkách na vyhlídce, třetí ve Velkých Pavlovicích pod rozhlednou Slunečná, čtvrté u vinných sklepů ve Vrbici, páté v muzeu Kobylí, šesté v Obecním slepě v Kraví hoře Bořetice, sedmé v obci Němčičky, osmé v Horních Bojanovicích, deváté v Kurdějově a desáté cílové na náměstí v Hustopečích, kde bude trasa expedice končit.

Start je plánovaný opět mezi devátou a jedenáctou hodinu dopolední. A jako každý rok bude záležet pouze na samotných účastnících expedice, jak cyklistický výlet pojmou. Někdo vyráží vyloženě za sportovním zážitkem, někdo se rád kochá a zúčastní se více méně všech bodů bohatého doprovodného programu.

Poté se však zásadně liší čas předpokládaného zdolání cíle. I s touto časovou rezervou pořadatelé počítají – zábavný program začne na náměstí v Hustopečích již po poledni a bude pokračovat až do podvečerních hodin. Kolem páté hodiny odpolední proběhne losování všech platících účastníků akce o pěkné ceny věnované Českým rozhlasem Brno, čímž bude pátý roční Expedice Krajem André 2010 ukončen.

 

Sledujte další průběžné zprávy o připravovaném
V. ročníku EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2010
na našich webových stránkách!

Již nyní Vás srdečně zveme k ojedinělému sportovně-vinnému zážitku!

 

Trasa nové okružní EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2010

 

 

 

Fotogalerii ze setkání pořadatelů V. ročníku EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2010
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber & Karolína Bártová

 

27-01-2010-BK