Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Expedice byla úspěšná, KRAJ ANDRÉ objeven!

Již po šesté si vyrazili příznivci rekreační a pohodové cyklistiky na oblíbenou sportovně-vinařskou akci Expedice Krajem André. Stalo se tak poslední předprázdninovou sobotu, dne 25. června 2011. Cyklisté měli opět možnost projet se krásnou přírodou a vinicemi na jihu Moravy, konkrétně na Hustopečsku, v oblasti, kde leží právě i naše městečko Velké Pavlovice, po právu nazývané „kolébka André“.

Trasa byla stejně jako v loňském roce rozšířená a oproti prvním čtyřem ročníkům se jí neúčastnilo pouze pět zakládajících obcí, ale aktuálních devět. Stejný byl i maximální počet razítek, která bylo možné získat po projetí nejdelší jednačtyřicetikilometrové trasy. Kdo si na relativně náročný a členitý terén netroufl, mohl zvolit některou ze tří dalších nabízených alternativ. K mání byla trasa o 12, 18 a 27 kilometrech.

Všechny pořádající obce, tedy Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov, nabízely lákavé doprovodné programy. Vinaři otevřeli sklípky a zvali na ochutnávky vína, jedlíkům se zavděčili stánkaři nabízející typické krajové speciality. A v cíli pak navíc všechny čekala příjemná odměna – jak jinak, láhev velkopavlovického André.

Málokterý z účastníků expedice si nechal ujít možnost podívat se přímo ke Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích, kde byla odrůda André v roce 1980 Ing. Jaroslavem Horákem vyšlechtěna a samozřejmě zde ochutnat i vzoreček tohoto vína.

Ani letošní ročník se neobešel bez slavnostního zahájení v Autokempu Formanka v Hustopečích, kde samozřejmě nechyběli starostky a starostové všech devíti pořádajících obcí, ale také vzácný a milý host – Martina Štěpánková, 3-násobná mistryně světa v krasojízdě, která ruku v ruce s pořadateli a starosty akci odstartovala. 

Nouze nebyla ani o oblíbené soutěže. Návštěvníci si měli možnost zkusit třeba „Kvíz o vinnou nálevku“. Ochutnali tři vzorky červených vín z nich měli vybrat právě André. Vedlo se jim perfektně, nikdo neodešel s prázdnou.

Trasa cyklostezky Krajem André nabídla všem cca 650 účastníkům expedice roku 2011 spoustu zážitků. Na některých úsecích stezky možná i adrenalinových, které byly však vykoupeny kupříkladu úžasnými výhledy z rozhleden. Podívat se do lůna vinorodé krajiny bylo možné z vyhlídky U Obrázku ve Starovičkách, z „tančící“ rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích a nebo z rozhledny nad Kraví horou v Bořeticích.

Navíc i počasí bylo pro cykloturistiku naprosto ideální – žádné horko, žádná zima a hlavně, žádný déšť. Co více přát? Snad jen to, aby byla i Expedice Krajem André 2012 stejně tak příjemná jako ta letošní.

 

Expedice Krajem André 2011, každoročně otevírající letní dvouměsíční volno, je za námi.
Tak tedy - vzhůru k prázdninám!!! Nejlépe na kole a po vinařských stezkách…

 

Těšíme se na Vás!

 

Karolína Bártová, TIC Velké Pavlovice

 

Fotogalerii EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2011 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Přemysl Pálka

 

26-06-2011-BK