Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Exotika, dobrodružství, adrenalin a romantika - taková je právě zahájená výstava fotografií

V pátek dne 29. srpna 2008, vpředvečer oslav Velkopavlovického vinobraní, byla slavnostní vernisáží zahájena na radnici města Velké Pavlovice Výstava fotografií z cest dalekých i blízkých & Turistických známek. Příjemným večerem provázel starosta V. Pavlovic Ing. Pavel Procházka, který v úvodu srdečně přivítal vzácného hosta hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka, všechny vystavující - Vladislava a Janu Hoškovi, Lenku a Petra Michnovi, Janu Nádeníčkovou, Františka Kobsu, Karolínu Bártovou a pana Michala Huvara, jež uspořádal a vydal knihu Josefa Pavlovického – Svatební Benátky s bengálem.

Zajímavým zpestřením večera byl křest výše zmíněné knihy, jejímž kmotrem se stal hejtman JmK Ing. S. Juránek. Toho, kromě nádherných vystavených fotografií především z milované Šumavy, velmi zaujala i soukromá sbírka Turistických známek. Jak se přiznal, známky sám sbírá a proto byl nadšen z dalších dvou úlovků, které si dnes večer odvel z našeho města. 

Výstava se však týká především fotografií a opravdu – je se na co dívat. Jak už dává název sám tušit, spektrum je více než bohaté. Zatoulat se můžete prostřednictvím téměř stovky snímků na Seychellské ostrovy, ale také se prolétnout nad lednickým Minaretem. Přivítá vás i Peru, Island, Čína, Indie, Nepál či ukrajinská Kolčava v příjemném kontrastu s domácí nádherou tichých šumavských východů a západů slunce, romantických zákoutí a nebo řekou Vydrou zurčící pod ledovou přikrývkou sněhu.  

Pokud jsme Vás touto krátkou upoutávkou dostatečně naladili, přijďte se podívat třeba již zítra – v den Velkopavlovického vinobraní. Výstava je v sobotu (30. srpna 2008) otevřena od 10.00 do 17.00 hod. v zasedací místnosti radnice města Velké Pavlovice (nám. 9. května 40).

Dále je výstava otevřena dle následující pozvánky, kterou si můžete otevřít ZDE.

Srdečně Vás zveme!

 

Ze slavnostní vernisáže Výstavy fotografií z cest dalekých i blízkých ...

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

29-08-2008