Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Exkurze s enviromentální tématikou v BYLINKOVÉM RÁJI společnosti SONNENTOR v Čejkovicích

Ve středu, dne 28. listopadu 2012, proběhla odborná exkurze ve společnosti SONNENTOR v Čejkovicích za účasti zaměstnanců Ekocentra Trkmanka a Městského úřadu. Firma SONNENTOR při výrobě čajů a koření vychází z vlastního pěstování v ekologických rodinných farmách a z velmi úzké spolupráce s místními regionálními zemědělci, kteří pro firmu bylinky a koření pěstují. Produkty SONNENTORU zprostředkovávají tímto způsobem hodnoty, jako je původ, rodina, klid, tradice a kompetence. SONNENTOR dnes patří na evropském trhu mezi přední distributory v oblasti bylin, čajů a koření z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Průvodcem po firmě nám byl jednatel ing. Josef Dvořáček, který nás zaujal nejenom svým odborným výkladem, ale i zaujetím pro ekologii v širokém pojetí. Poznali jsme cestu bylinek od skladu až po výsledný produkt ve firemní prodejně. Samozřejmostí byla i odborná degustace čajů a koření. Tato exkurze nebyla pouze inspirací pro každého z nás, ale také pro další činnosti v našem Ekocentru. Vzhledem k tomu, že máme společné vize a cíle, plánujeme do budoucna další spolupráci v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

Připomínkou na příjemně strávené odpoledne nám všem zůstala příjemná bylinková vůně, která nás doprovází ještě dnes.

Kolektiv Ekocentra Trkmanka

 

Fotogalerie I. * Exkurze ve firmě SONNENTOR Čejkovice
- otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Exkurze ve firmě SONNENTOR Čejkovice
- otevřete kliknutím ZDE

 

www.sonnentor.cz

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

28-11-2012-BK