Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Eva Stascha - plná energie

Usměvavá, plná vnitřní energie a optimismu je brněnská spisovatelka Eva Stascha, původně rodačka ze Znojma, a jak ukazuje její příjmení, dřívější „cestovatelka“ i po dalších životních regionech. Její bibliografie zatím obsahuje pouze jedinou knihu, právě tu, ze které četla na úterní podvečerní besedě připravené Městskou knihovnou Velké Pavlovice.

Kniha s přitažlivým názvem „Děckama nezatopíš“, vybraným podle průpovídek spisovatelčiny babičky, je vzpomínkovou prózou doplněnou lyrickými autorskými verši. Vznikla v době, kdy paní Staschu trápily nevítané a značné zdravotní problémy, samotnou knihu pak do světa vypravila pomoc a podpora brněnských umělců – přátel - v čele s Vladimírem Fuxem, kterého paní Eva označila za duchovního otce a současně kmotra své knížky. Nedávno zesnulý Vladimír Fux ve své předmluvě ke knize napsal:
„Soubor vzpomínkových autobiografických textů, který s velkou otevřeností, nadhledem a vypravěčským kouzlem líčí životní osudy současné generace rodičů. Prvotina spisovatelky bilancuje jak světlé, tak temnější okamžiky jejího života. Vzpomínkové texty jsou proloženy autorčinými verši, ty vystihují nejen prožité životní situace, ale i vřelý vztah k dětem. Kniha „Děckama nezatopíš“ patří k těm, které budeme číst s pocitem, že se nás mnohé situace a příběhy hodně osobně dotýkají.“

Paní Eva Stascha i knihovnice Dana Růžičková ze srdce děkují všem účastníkům besedy, bez nichž by nebylo příjemné a přátelské atmosféry na setkání a bez nichž by se knihovnické akce v našem městě vlastně ani nemohly uskutečnit.

A ještě důležitá informace na závěr. Pokud byste si chtěli knížku i s věnováním autorky koupit na dobírku, můžete paní Evě Stasche napsat na elektronickou adresu deckamanezatopis@seznam.cz.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z besedy se spisovatelkou Evou Staschou
otevřete kliknutím na obrázek...

 


Foto © 2015 Oldřich Otáhal


29-10-2015 PV