Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Euroden na Břeclavsku

Břeclav, Velké Pavlovice, Mikulov, 13. 5. 2009Úspěšní europoslanci Zuzana Roithová a Jan Březina strávili celý den na Břeclavsku. Dopoledne zahájil Jan Březina návštěvou Domova pro seniory v Břeclavi, následně diskutoval  se studenty na Střední průmyslové škole a řediteli středních škol celého okresu. Zuzana Roithová ve stejné době představila práci europoslanců studentům Gymnázia ve Velkých Pavlovicích a následně hledala se studenty a pedagogy Zahradnické fakulty v Lednici odpovědi na otázky bezpečnosti potravin a postavení našeho vinařství v Evropě.

Odpoledne potom v Mikulově paní doktorka Roithová uspořádala v zaplněném mikulovském kinosále přednášku a diskuzi pro veřejnost s názvem „Komu patří budoucnost“ o bezpečnosti výrobků a ochraně spotřebitele.

V podvečer se následně setkali oba poslanci Evropského parlamentu s vinaři na Eurolidové přehlídce vín v Hotelu Zámeček Mikulov, kde se prezentovalo na stopadesát vzorků ze 25 vinařských obcí břeclavského okresu.

Zuzana Roithová se dlouhodobě zabývá ochranou spotřebitelů a také vždy hlasovala správně pro naše vinaře. Jan Březina se věnoval po celou dobu působení v evropském parlamentu ochraně původních českých výrobků. Zachránil například značení pro naši slivovici a mnoho našich ochranných značení dle původu. Označení evropské hvězdy, které je hlavním mottem jejich kampaně je výstižné. 

 

Tisková zpráva - kontakty na autora
Předseda okresní organizace:  Martin Prokeš
E-mail:   prokes.kdu@seznam.cz
Tel:   +420 606 685 594
web:   www.kducsl.cz 

 

Z návštěvy europoslanců na jižní Moravě ...

Foto: zdroj www.kducsl.cz

15-05-2009