Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ema Komosná je úspěšnou chovatelkou králíků

Mladá chovatelka Ema Komosná je jediným mladým chovatelem v místní ZO. Tři roky se věnuje chovu králíků plemene český červený. Vystavuje jak v okrese Břeclav, tak i mimo něj. 

V letošním roce vystavovala v Mikulově, 2 x v Břeclavi, Ořechově a na národní výstavě mladých králíků v Olomouci. Z těchto výstav přivezla 3 čestné ceny. 

Poslední výstava, které se zúčastnila byla ve Slavkově u Brna, při které se konala i Speciální výstava klubu chovatelů Českých červených, kterého je členem. Zde vystavila 10 králíků. Vystavuje se ve tří nebo čtyřčlenných kolekcích. S tříčlennou kolekcí obsadila 2 místo, se čtyřčlennou kolekcí měla v rámci speciálky nejlepší kolekci ze které byli vybráni nejlepší samec (šampion) a nejlepší samice (šampionka) výstavy. Dále získala pohár za druhou nejlepší kolekci celé výstavy a pohár starosty města jako nejlepší mladý chovatel. Celkem si Ema ze Slavkova odvezla 5 pohárů. Velkou oporou, zdrojem zkušeností a studnicí rad je Emě její děda, pan Antonín Komosný.

Společně s ním a ZO chovatelů Velké Pavlovice přejeme i my Emě mnoho dalších chovatelských úspěchů.

Jen tak dál Emo!


Text: Antonín Komosný / Foto: Archiv rodiny Komosných / 28.11.2016

169728