Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Eliščino přání nedá spát ani redaktorům celostátních médií

Značně kuriózní příběh s tématickou nití „Eliška – balónek – Maďarsko – smršť na Facebooku“ vzbudil zájem. Nejen u velkopavlovických. Naší aktuality uveřejněné 2. ledna 2015 na městském webu si všimli i redaktoři regionálních a dokonce i celostátních médií. Hned v pondělí 5. ledna byl v Břeclavském deníku otištěn o tomto nevídaném kousku krátký článeček. Více si už s tématem pohráli na webovém portálu iDnes.cz. Zjistili dokonce, že se balónek podíval do divoké lesní přírody nedaleko věhlasného prázdninového letoviska u jezera Balaton – celý příspěvek ZDE.

Právě z těchto končin, konkrétně z vesnice Sáregres, pochází nálezce ježíšovského přání pan Takács István. Nálezce je známý, pisatelka je však stále opředena tajemstvím. Její krásné jméno Eliška známe, dokonce je nálezci přáníčka známo i její přání, ale kdo je Eliška?

Je velká škoda, že pan István vyfotil přání jen z venkovní strany. Pokud by nafotil i text přání, určitě by si jej dotyčná Eliška poznala, podle dárečku, který si tak moc přála a samozřejmě i podle svého písma.

Majitelé profilů na Facebooku, to už je parketa pro Vás! Zkuste oslovit pana Istvána o detailnější dokumentaci. Komunikuje i v angličtině a tak by neměla být případná jazyková bariéra překážkou.

Pokud se cokoliv zajímavého dovíte a samotná Eliška a její rodina bude souhlasit, podělte se s námi, správci webu města, o výsledek pátrání :-)! Předem děkujeme...

 

Karolína Bártová * infocentrum@velke-pavlovice.cz


 

Je neuvěřitelné, že obyčejný nafukovací balónek dokáže překonat tři sta kilometrů!
Ten Eliščin to dokázal, vyrazil si z jihu Moravy až na Balaton.

 

Ilustrační foto

 


06-01-2015-BK