Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Eliščin Ježíšek je možná až z Maďarska :-)!

Právě v těchto dnech se prohání Facebookem jen stěží uvěřitelná zpráva, kterou sdílelo do těchto okamžiků více než jednadvacet tisíc uživatelů. Jedná se o velkopavlovický vánoční jarmark u radnice a s ní spojené posílání vánočních přání Ježíškovi na heliem nafouklých balóncích. Jeden takový si pustila v neděli 21. prosince i dívenka jménem Eliška, můžeme se jen dohadovat a spekulovat, která to byla. Jednoznačné však je, že právě její přáníčko urazilo vzdušnou čarou úctyhodných 300 kilometrů a doputovalo až do Maďarska.

Zde ho objevil o dva dny později, tedy 23. prosince, jistý pan István. Ten nemeškal a o tuto kuriozní zprávu se podělil se svými přáteli na Facebooku. Bylo jen otázkou velmi krátkého času, kdy zprávu zaregistrují i velkopavlovičtí.

Co dodat? Snad jen to, že Ježíšek může přicházet prakticky odkudkoliv. Elišce možná letos naložil dárečky pod stromeček Ježíšek s maďarským přízvukem :-)!

Cesty balónků, přání i Ježíšků jsou prostě nevyzpytatelné…
kouzelné a plné tajemství jako samotné Vánoce.

 

Karolína Bártová


 

Fotografie balónku tak, jak ji zveřejnil na Facebooku pan István...

 

 

 


02-01-2015-BK