Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

EKOFESTIVAL 2015

V sobotu 6. června 2015 se v Ekocentru Trkmanka konal již třetí ročník Ekofestivalu. Letošní Ekofestival jsme zahájili vyhlášením vítězů výtvarné soutěže s názvem Živly. Děti různých věkových kategorií byly za svá vítězná díla odměňovány drobnými dárečky a poté se již svými výtvory mohly pochlubit svým blízkým na jejich výstavě. Všechna díla byla velmi zdařilá.

Na nádvoří měli návštěvníci možnost ochutnat různé druhy výtečných sýrů z Farmy Pálava, mošty z Vinařství Vajbar, zdravou výživu od paní Březinové či ochutnat čaje ze Sonnentoru

Odvážnější účastníci si nechali změřit zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny tělesnou hmotnost, BMI, tuk, tělesné tekutiny, svalovou hmotu, atd. Někteří odcházeli s úsměvem, jiní s vážnou tváří a poučením, co pro své zdraví udělat.
Pro nejmenší byla připravena dílnička slečny Volhejnové s názvem Léto ve skle. Zde se děti pokoušeli s obětavou lektorkou uvařit marmeládu.

O zábavu se celé odpoledne starala mládež místní i z okolí.  Měli jsme možnost shlédnout hudební vystoupení žáků ze ZUŠ Velké Pavlovice, pod vedením Jana Míchala, taneční skupinu Lenky Žurkové N.C.O.D. a kapelu The Surprise s frontmanem Stanislavem Prachařem.

I o ekologické občerstvení bylo postaráno. Návštěvníci Ekofestivalu si měli možnost, jako již tradičně, pochutnat na vynikajícím hlívovém guláši, vařeném skupinou gulášových nadšenců, kteří si říkají Charlieho andílci.

Účast byla opět skromná, ale i tak doufáme, že vydařená a budeme se těšit na vaši účast na dalším ročníku EKOFESTIVALU 2016.   

Za Ekocentrum Trkmanka Zuzana Pecháčková


 

Fotogalerii z EKOFESTIVALU otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal


10-06-2015 PV