Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

EKOCENTRUM TRKMANKA vítá první návštěvníky

Poslední den měsíce srpna 2012 se stal jedním z nejvýznamnějších dnů města Velké Pavlovice a to nejen tohoto roku. Právě 31. srpna 2012 bylo slavnostně otevřeno EKOCENTRUM TRKMANKA – centrum pro enviromentální vzdělávání. Stalo se tak po náročné rozsáhlé rekonstrukci chátrající historické barokní budovy zámečku, která se ještě před rokem a půl nacházela v žalostném stavu a málokdo věřil, že se ji podaří opravit, navíc v takto rekordním čase. Nádherné dílo se podařilo. Zámeček nyní nabírá druhý dech a začíná opět žít.

Slavnostní akt otevření Ekocentra Trkmanka zahájil svým proslovem Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice, který byl při zrodu myšlenky rekonstrukce a podařilo se mu ji dotáhnout do zdárného konce. Pan starosta přivítal v prostranství dvora bývalého Zámečku všechny přítomné a také vzácné hosty, mezi kterými nechyběly ani delegace z družebních města Ždírec nad Doubravou a Senica.

Ve svém projevu shrnul historii celého projektu a velmi poděkoval všem, kteří se na jeho přípravě a realizaci aktivně podíleli. Zvlášť ocenil a vyzdvihnul náročnou práci generálního dodavatele stavby – stavební firmy MSO servis, s. r. o. Kyjov a pracovníků Služeb města Velké Pavlovice, kteří zde společně odvedli neuvěřitelný kus práce, stovky hodin, ať už v nedávných tropických vedrech nebo za třeskutých mrazů, které je potrápily během letošní nezvykle studené zimy.

K samotnému přestřižení pásky byli přizváni vzácní hosté – Ing. Pavel Suchánek a Ing. arch. Václav Mencl, poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Lubomír Stoklásek, majitel akciové společnosti Moravská Agra, Bc. Zita Dvořáková, ředitelka Ekocentra Trkmanka a starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka.

Poté byl oficiálně zahájen „Den otevřených dveří Ekocentra Trkmanka“, v rámci něhož si mohli všichni návštěvníci prohlédnout celou zrekonstruovanou budovu, která tímto okamžikem začíná sloužit jako středisko enviromentálního vzdělávání. A zároveň tak začíná psát novou kapitolu svých pamětí.

Dny otevřených dveří Ekocentra Trkmanka budou pokračovat až do neděle 2. září 2012. Podrobnosti nejen o nich naleznete v programu Velkopavlovického vinobraní 2012, který otevřete po kliknutí ZDE.

Karolína Bártová & Ing. Zdeněk Karber

 

Fotogalerii ze slavnostního otevření EKOCENTRA TRKMANKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

 

 

31-08-2012-BK