Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ekocentrum Trkmanka se pomalými krůčky vrací do normálu

Bohužel, tak jako v jiných oblastech i u nás, na velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka, koronavirový stav napáchal velké škody, jak v oblasti finanční, mezilidských vztazích a nejvíce v hlavní náplni činnosti.

Byly zrušeny pobytové školy v přírodě, denní environmentální programy, ubytování, kroužky, cvičení, větší akce typu Velkopavlovický gulášfest a Velkopavlovické meruňkobraní.

Důležité je, že i přes všechny negativní vlivy, jsme se v činnosti nezastavili a pokračujeme dál. Máme za sebou první hodnocení vín Krále vín – JAROVÍN ROSÉ 2020, v následujícím týdnu proběhne hodnocení vín již 16. ročníku mezinárodní soutěže vín FESTWINE. 

Prostor studovny a nádvoří je znovu využíván na různé druhy cvičení, pokračuje kroužek malování a kroužek keramiky. Připravujeme se na školy v přírodě, na letní tábory, na ubytování. V sokolovně probíhá generální úklid a bude znovu připravena na realizaci svateb, rodinných oslav a pořádání snad již dalších povolených akcí.

V příloze fotografie výtvorů šikulek z prvního kroužku keramiky – i zde byl tématem koronavir.

Věříme, že situace se bude postupně uklidňovat, i když letošní rok již nezachráníme,  ale že se provoz ekocentra podaří znovu v příštím roce naplno obnovit.

Ekocentrum Trkmanka * Kroužek keramiky tvořil na aktuální téma - koronavir

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / Foto: Archiv Ekocentra Trkmanka / 21.5.2020