Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ekocentrum Trkmanka opět na VÝTVARNÉ VLNĚ

S měsícem říjnem se velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka vrátilo k výtvarné činnosti. A to nejen v rámci „Výtvarných čtvrtků“, které k velké oblibě dětí i dospělých pobíhaly již loni, ale také zcela novým pravidelným „Výtvarným kroužkem“ pod vedením lektorky Anety Kábelové, absolventky střední odborné školy v oboru propagační výtvarnictví – grafika, nyní studentky Mendlovy vysoké školy – obor tvorba a výroba nábytku se zaměřením na design.

První dvouhodinovka „Výtvarného kroužku“ proběhla už minulý týden, kdy se rodiči předem přihlášené děti seznámily mezi sebou, slečna lektorka se seznámila se svými novými svěřenci a také s jejich prvními kreslenými dílky. Druhá dvouhodinovka, která se uskutečnila ve čtvrtek 17. října 2013, už patřila náročnějšímu tvoření s tuží a temperami. Malí výtvarníci byli zajímavými technikami nadšeni, práce je bavila a tomu odpovídá i skvělý výsledek. Obrázky se jim moc povedly, což dokládá i bohatá fotogalerie, kterou si můžete níže prohlédnout.

Jen o pár místností dál se tvořilo naprosto jinak – s papírem, pod vedením paní Barbory Vymazalové. Účastníci prvního poprázdninového „Výtvarného čtvrtku“ odcházeli z ekocentra s náručí plnou nádherných pestrobarevných a nikdy neuvadajících papírových květin a narozdíl od dětí z Anetina kroužku na sobě nenacházeli pozůstatky tuže či temper, ale lepidla :-)! Co naplat, když se něco dělá s nefalšovaným zapálením a vervou, musí se počítat i se ztrátami. I když se ztrátami... oblečení se vypere, radost z tvoření zůstává.

Přejeme všem dětem, které navštěvují pravidelný „Výtvarný kroužek“ nebo předem vyhlašované tématicky zaměřené „Výtvarné čtvrtky“, aby jim radost a nadšení co nejdéle vydržely a aby je tento koníček činil šťastnými.

Pokud máte zájem, aby vaše dítko navštěvovalo pravidelný čtvrteční „Výtvarný kroužek“ pod vedením lektorky Anety Kábelové, můžete jej stále přihlásit. Veškeré podrobné informace naleznete po kliknutí ZDE. Na všechny nové tváře se již nyní těšíme!

 

Za Ekocentrum Trkmanka Karolína Bártová


 

Fotogalerii z činnosti „Výtvarného kroužku“ Anety Kábelové
* otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerii z „Výtvarného čtvrtku“ – papírové květiny
* otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2013 Zuzana Pecháčková

 


 

Více informací o VÝTVARNÉM KROUŽKU ANEB TVOŘENÍ NA ZÁMEČKU
* získáte po kliknutí ZDE

 

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

 

18-10-2013-BK