Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ekoateliér - tvořivý prázdninový den na Trkmance

Ve středu 29. října 2014 se u nás v Ekocentru Trkmanka sešla skupinka dětí, které zaujala naše prázdninová nabídka s názvem Ekoateliér. Celý den byl zaměřen na „výtvarničení“, které probíhalo pod vedením lektorek ekocentra -  Lenka Štefkové a Pavly Škrabalové.

A opravdu jsme dostáli našemu avízu “ekoateliér“ a snažili se využít to, co by jiní dávno vyhodili do odpadu. Ke slovu přišly vysloužilé zubní kartáčky, staré hliníkové nože a vidličky jako netradiční nástroje k práci s barvami a třeba vyřazená CD, která se změnila ve svítivá sluníčka či barevné kytičky. Využili jsme také obvyklejší výtvarné potřeby jako nůžky, lepidla, ruličky od toaletního papíru a barevné papíry na výrobu krásných krabiček či stojánků na tužky. Pohodový den rychle uběhl a odpoledne si děti odnášely plnou náruč vlastnoručních výrobků. Některé z nich si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Těšíme se na další setkání s dětmi i dospělými u nás v ekocentru, nejen při výtvarných dílničkách, ale i při dalších akcích pořádaných Ekocentrem Trkmanka.

   Lenka Štefková
lektorka Ekocentra Trkmanka


 

Fotogalerii z prázdninového ekoateliéru otevřete
kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Ekocentra Trkmanka

 

31-10-2014 PV