Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Echenonští hosté zavítali do velkopavlovických vinohradů

Druhý den pobytu hostů z Echenonu se nesl v sobotu 8. srpna 2009 ve znamení vycházek a výletů po okolí Velkých Pavlovic. Během dopoledních hodin zavítala výprava z Francie za doprovodu pana starosty Ing. Pavla Procházky mezi vinice zdejší Šlechtitelské stanice vinařské.

V těchto místech si všichni se zájmem prohlédli unikátní keře révy vinné zde vyšlechtěných odrůd Pálava a André, které jsou nejstaršími exempláři na světě. Ve vinařské trati Poštory se hosté seznámili s dalšími dvěmi odrůdami, které mají kořeny taktéž právě ve ŠSV V. Pavlovice – Aurelius a Agni.

Kromě odborných vědomostí pochytili i něco málo z praktické části ošetřování vinic. Mezi vinohrady se objevilo pár domorodců, kteří zde právě pracovali. A tak se mohli echenonští na vlastní zraky přesvědčit, že místním obyvatelům nedělá žádný problém vyměnit během okamžiku místostarostovský úřad za motorovou konev :-)!

 

Fotogalerii z toulek francouzských hostů po velkopavlovických vinicích
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2009 Milena Karberová

 

09-08-2009