Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dýňobraní s překvapením

Na veselé dýňobraní pod rozhlednou slunečná zve Městská knihovna Velké Pavlovice děti a jejich rodiče letos už podesáté. Zveme již na tento pátek, 6. září, v 16.00 hodin.

Protože při dýňobraní můžeme vymyslet nové obličejíky a nové ozdoby, ale jinak zůstává obsah akce stejný, přidávají organizátoři v posledních čtyřech letech pro děti ještě nějaké malé překvapení. Začínali jsme právě s opékáním špekáčků, přes zpívání při kytaře a ukázky rytířských soubojů, až po letošní návštěvu herců z Loutkového divadélka radost v Břeclavi.

Ti přivedou dětem ukázat své malé dřevěné herce právě na začátek akce v 16.00 hodin. Doufáme, že  děti budou mít radost, neboť jinak mohou loutky vidět pouze na jevišti. Za to se těšíme, že nám děti se svými rodiči či prarodiči vyrobí soustu krásných oranžových svítících „Dýňáků“.

Organizátoři zajistí dýně, špekáčky, pití a svíčky. Jako každý rok prosíme rodiny, které mají vlastní dýni, aby si ji také přinesly sebou. Nezapomeňte na nožík a přírodniny na ozdoby dýní, Každý další nápad je vítán. 

Samozřejmě nezapomeneme ani na ohýnek a opékání špekáčků, stejně jako na závěrečnou společnou fotku.

Text: Dana Růžičková / 4.8.2019