Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dýňobraní jsme stihli

Veselé dýňobraní pod rozhlednou Slunečná se letos konalo již po desáté. O tom, že se akce líbí, svědčí 49 krásně ozdobených a s velkým výtvarným nadáním vyřezaných dýní, které zůstaly zdobit a rozsvítit rozhlednu Slunečnou. 

Jako vždy musíme nejvíce poděkovat rodičům i prarodičům, neboť děti na akci nejen přivedou, ale především odvedou největší díl výtvarných prací na dýních.

Tentokrát jsme se všichni velmi radovali, když dešťové mraky nás to páteční odpoledne postupně obešly, odpluly někam nad Pálavu a Mikulov a ohlášený déšť na nás nepřišel. Před víkendovým pršením jsme to tedy stihli tak tak.

Určitě se líbili malí herci z Loutkového divadélka Radost v Břeclavi, které jejich velcí kamarádi přivedli na začátku akce pod rozhlednu mezi děti. Ty si tak mohli sáhnout na loutky, které jinak vidí jenom na divadelním jevišti. Větší děti si mohly zkusit loutky i povodit. Největší úspěch měli tříhlavý drak, čert, princezna a čarodějnice. Prostředky na každoroční malé překvapení pro děti na této akci poskytuje město Velké Pavlovice.

Za dýně moc děkujeme rodinám Bálkově a Otřelově, za pomoc s občerstvením paní Ivetě Pláteníkové, za hezké fotky Oldřichu Otáhalovi a za pomoc při organizaci kamarádkám z Klubu důchodců a Přátel country. Možná právě tak má komunitní akce pro děti vypadat.

Městská knihovna * Desáté jubilejní DÝŇOBRANÍ pod rozhlednou Slunečná

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Oldřich Otáhal / 11.9.2019