Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

DÝŇÁCI strašáci rozsvítily Ekocentrum Trkmanka

Veselé dýňobraní 2012 – toť název akce, která se sice uskutečnila ve Velkých Pavlovicích už po čtvrté, ale pro letošek v úplně novém nádherném kabátě! Akci uspořádala tak jako v předchozích ročnících městská knihovna ve spolupráci s TIC a SVČ při ZŠ, avšak nově přizvali do realizačního týmu rozjíždějícího se nováčka Ekocentrum Trkmanka. To se rádo přidalo a navíc, nabídlo svůj úžasný dvůr, který je nejen prostorný a pro děti a jejich dovádění jako stvořený, ale navíc je naprosto bezpečný. A dýňáci strašáci? Ty pro radost všech kolemjdoucích rozsvítily právě Ekocentrum Trkmanka – nádherně opravenou budovu zámečku.

Jak bylo již řečeno, pravidelná zářijová akce se konala pod taktovkou Městské knihovny, Turistického informačního centra, Střediska volného času při ZŠ Velké Pavlovice a Ekocentra Trkmanka. V minulých ročnících se děti na Veselé dýňobraní scházely vždy na dvorku knihovny a TIC. Dvoreček je to nádherný a útulný, rozprostírající ve stínu hrozny obsypané pergoly, jenomže je to dvoreček malý jako dlaň. O prvním ročníku jej naplnila zvědavá zhruba patnáctka dětí s rodiči, o druhém ročníku zvyšující se zájem dvůr ještě jakž takž ustál a o třetím ročníku nám málem praskl ve švech.

Proto pořadatelky řešily všeliké možnosti nerudovské otázky - „kam s ní?“. Alternativou bylo dětské hřiště za sýpkou, ale ruku na srdce, samy věděly, že je z důvodu husté dopravy všude okolo nebezpečené. Proto nám přišel nápad uspořádat akci za Ekocentru Trkmanka naprosto skvělý, navíc okamžitě více než pozitivně kvitovaný vedením této instituce. Vždyť kam se lépe hodí děti, tvořící spolu se svými rodiči krásné výrobky z přírodnin, na čerstvém vzduchu a na sluníčku, než do prostor ekocentra – centra pro eviromentální vzdělávání dětí i dospělých.

Nutno podotknout, že nás má co se týče Veselého dýňobraní sluníčko opravdu rádo. Prozatím nás za celé čtyři roky ani jednou nezklamalo a vždy zářilo a prohřívalo o sto šest. Letos se dívalo z hůry na hemžení snad osmdesátky tvořících lidiček, díky nimž, jejich šikovným rukám a nápady překypující fantazii, vzniklo rovných dvaapadesát dýňáků, nebo chcete-li strašáků, zkrátka a dobře žlutých lucerniček, kterým se skutečně podařilo, tak jak bylo předem avizováno, rozsvítit Ekocentrum Trkmanka! 

 

Nevěříte? Tak se běžte podívat, svítit budou na čestném místě
– v čele EKOCENTRA TRKMANKA, nejméně celý týden! Dokud nám nezvadnou.

 

Karolína Bártová

 

PS: Velké díky patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci akce. Jmenovitě paní Bc. Zitě Dvořákové za uvaření výborné kávičky pro rodiče, paní Mgr. Daně Růžičkové za zajištění vynikajících buchtiček z Pekárny u Pláteníků a pitíček pro děti, paní Ing. Lence Bukovské a manželům Boženě a Václavu Bártovým za darování více než třiceti vydlabaných dýní. Děkujeme!

 


 

Fotogalerie I. * VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2012 - otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie II. * VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2012 - otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

23-09-2012-BK