Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dvě medaile ze San Franciska pro V&M Zborovský

Moravská a česká vína opět sklízela úspěchy za oceánem. Na americkém International Wine Competion San Francisco o sobě dala výrazně vědět hned 34 medailemi.

Letošní 29. ročník International Wine Competion (IWC) proběhl ve dnech 19. – 21.6. a celkem se jej zúčastnilo 4 274 vín od 1195 vinařství z 26 zemí. Moravská a česká vína reprezentovalo 60 vzorků z 15 vinařských společností. Ty si nakonec odnesly cenných 34 medailí, o 20 více než loni. Dvou ocenění se dočkala i vína červená což, zejména v silné americké konkurenci, potvrzuje jejich stále rostoucí kvalitu. 

Největšího úspěchu dosáhlo vinařství Sonberk, které obdrželo jednu ze 148 Velkých zlatých medailí za Tramín červený, slámové víno. Dalším významným oceněním je pak Zlatá medaile pro Vinné sklepy Valtice za Veltlínské zelené. Pět medailí získala firma Bohemia Sekt a celkově se naším nejúspěšnějším zástupcem stal Petr Skoupil z Velkých Bílovic. Ten získal hned sedm ocenění (tři stříbrné a čtyři bronzové medaile) a zároveň obhájil prestižní cenu Best of Nation.

 Dvě bronzové medaile si ze San Franciska přivezlo i vinařství V & M Zborovský za vína Muškát Ottonel, kabinetní víno 2008 a Chardonnay, pozdní sběr 2008. Seznam oceněných vín ke stažení ve formátu PDF ZDE.

Účast na IWC zajišťovalo i letos Národní vinařské centrum za financování ze zdrojů Vinařského fondu. IWC San Francisco je považováno za vstupní bránu na trh s vínem na americkém kontinentě a zároveň bývá označováno jako nejuznávanější mezinárodní vinařská soutěž na území USA.

tisková zpráva; zdroj: NVC, Omnimedia

20-07-2009