Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dvanáct burčákových zastavení

Letošní již devátý ročník stále oblíbenějšího Putování za burčákem po Modrých Horách nabízel tentokrát dvanáct zastavení. Tak jako v předchozích ročnících se dalo i letos startovat ze všech obcí Modrých Hor. Na oficiálním startu, v turistickém areálu pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích, se začali objevovat první nedočkavci již po osmé hodině. Akce byla v devět hodin za přítomnosti starosty města Velké Pavlovice pana Jiřího Otřela a manažera svazku Přemysla Pálky zahájena.

Na jednotlivých razítkovacích místech mohli účastníci akce ochutnat nejen různé druhy burčáku či vína, ale také mnoho krajových specialit.

Ve Velkých Pavlovicích vedla trasa ze Slunečné do vinného baru Vinium, kde byla možnost shlédnout také výrobní prostory této velké vinařské společnosti, dále do rodinného vinařství Krejčiřík a známého vinařství V&M Zborovský, v Němčičkách vítalo vinařství Hálek a Ovčí terasy, v nedalekých Bořeticích rodinné vinařství Jedlička a Obecní sklep, v Kobylí pak vinařství Herzánovi a vinařství Vajbar, minout jste nemohli vyhlášené zastavení U Tetiček v obecním muzeu. Na Vrbici, kde putování končilo a poslední razítko čekalo ve vinařství Bočko, čekaly na poutníky otevřené sklepy, tombola a zábavná scénka Zarážení hory, prokládaná krásnými písněmi v podání Mužáků z Vrbice. Atmosféru dolaďovala Beseda u cimbálu ... :-)


Děkujeme všem příznivcům za účast a těšíme se na další setkání!

Velký dík patří také sponzorům akce - Nadace Partnerství, Vinaři Vrbice, Penzion U 3 růží, Vinium a.s. Velké Pavlovice a Vinařství V&M Zborovský.

 

Eva Bauerová, DiS.
propagační referentka DSO Modré Hory


 

 

Fotogalerii z Putování za burčákem po Modrých Horách
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Ing. Přemysl Pálka a Eva Bauerová DiS.


13-09-2016 PV