Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dvacátý ročník McDonald’s Cupu

Dne 12. května 2017 se v Hustopečích konalo okrskové kolo ve fotbale – McDonald’s Cup. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Druháci spolu se třeťáky se v mladší kategorii utkali s dalšími třemi týmy a skončili na krásném druhém místě, což znamenalo postup do dalšího klání v okresním kole. Velkou oporou hráčů byl útočník Simon Svrček, záložník Jindřich Salajka, stejně jako brankář Matyáš Havlín.

Ve starší kategorii 4. a 5. ročníků byla konkurence větší, celkem sedm družstev. Ve své skupině hráli kluci proti Bořeticím, Hustopečím a ZŠ Komenského, přes které se jim podařilo projít do semifinále. V rozhodujícím utkání porazili ZŠ Hustopeče Nádražní, čímž si zajistili vítězství a zároveň také účast v okresním kole v Břeclavi. Nepřehlédnutelným bojovníkem, který vstřelil většinu našich gólů, se bezesporu stal Václav Kadlec. 

V úterý 16. května jsme se tedy vydali do Břeclavi s touhou vybojovat co nejlepší umístění. Ani zde se naši hráči nezalekli silných soupeřů v konkurenci celkem šesti mužstev v obou kategoriích. Starší i mladší žáci postoupili ze svých skupin do semifinále, kde sice obě družstva shodně prohrála s břeclavskými školami, ale měla ještě šanci bojovat o bronzové medaile a pohár. Tento boj se nakonec vydařil starším hochům, a díky nim se můžeme pochlubit 3. místem v okresním kole McDonald’s Cupu.

Mladší skončili těsně „pod bednou“, tedy na hezkém čtvrtém místě. Všem hráčům patří velký dík za to, že jsme se po dlouhých šesti letech mohli úspěšně zúčastnit soutěže nejlepších týmů okresu. Být 3. a 4. mezi všemi školami, to stojí za pochvalu!

ZŠ * Dvacátý ročník McDonald’s Cupu

Text: Mgr. Miroslava Kosíková, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / 19.5.2017