Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dva zásahy velkopavlovických hasičů

Velkopavlovičtí hasiči měli v tomto týdnu již dva výjezdy. Poprvé zasahovali v úterý 8. února při nahlášeném útěku býčka ze zemědělského družstva ve Velkých Pavlovicích. Býčka se v bývalém sadu nepodařilo nalézt. Hasiči nejprve vytvořili rojnici, ovšem vzhledem k padající tmě a nebezpečnému porostu v bývalém sadu (trní, šípky) v 19.00 hod. hledání zvířete ukončili.

Zemědělci vytipovali oblast o rozloze asi patnácti hektarů, v níž by se být podle všeho měl pohybovat. Dosavadní pátrání po něm je však neúspěšné.

Hledání uprchlého býčka se stalo šťavnatým soustem pro regionální zpravodajství TV Nova. Reportáž z úterý 8. února si můžete pustit ZDE, reportáž natočenou ve středu 9. února si můžete pustit ZDE

Znovu jednotka vyjela ve středu 9. února ve 14.05 hod. k požáru trávy v trati "Sůdný". Požár naštěstí nebyl rozsáhlý a zpět na základnu se hasiči vrátili před 15 hodinou.


 

10-02-2011 PV