Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dva ADVENTNÍ VÝLETY o jednom víkendu

Středisko volného času uspořádalo o předmikulášském víkendu dva zájezdy do sousedních hlavních měst. V sobotu, dne 3. prosince 2011, se uskutečnil výlet do adventní Vídně v Rakousku. Skoro padesát účastníků této akce si tak prohlédlo Stephansdom, královské komnaty v Hofburgu, vánoční trhyna Maria-Theresien Platzu a následně velké vánoční trhy u radnice. Kromě vánočních ozdob, různých dekorací, dřevěných ozdob i hraček, mohli účastníci ochutnat vánoční punč i řadu jiných dobrot. Velkou jedničku by zasloužili nejmenší účastníci zájezdu – děti, které celou trasu bravurně zvládly.

Nedělní adventní zájezd, dne 4. prosince 2011, byl nasměrován k našim dalším sousedům - do Bratislavy na Slovensku. Oproti vánoční Vídni se bratislavské trhy nesly v komornější a poklidnější atmosféře. Celkem padesát účastníků si prohlédlo menší trhy u starého divadla a posléze mnohem větší trhy na Primarcionalnom náměstí. Zde si každý mohl vybrat z řady dárků ze skla, keramiky, ale i nakoupit výrobky ze slaďoučkého medu. Mnozí však volili jiný způsob seznámení se s vánoční atmosférou – „zážitkovou turistickou“ a to sice „vše ochutnat“ :-)! A že bylo z čeho vybírat - kapustnica , mastné či sladké lokše, různé druhy klobás, sýrů a nakonec i medovina či punč.

 

A co dodat závěrem? Oba výlety se vydařily. Tak za rok znovu!

 

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii z adventních zájezdů do vánoční Vídně a Bratislavy
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

05-12-2011-BK