Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dušičkové knižní novinky

S příchodem zimního času přichází do našich dní soumrak o hodinu dříve. Nastává období pro odpočinek přírody a i naše tělo si zaslouží čas na sladké nicnedělání po aktivním létě a pracovitém září a říjnu. A po návštěvě hřbitovů na uctění svátku Památky zemřelých, je vhodná příležitost zahřát se doma hrnkem teplého čaje. A k tomu ideálně s knihou v ruce. 

S výběrem, po jaké knize sáhnout, vám opět pomůže naše Městská knihovna, která si připravila další knižní novinky.

Humor je potřeba v každé době, takže kdo se chce pobavit, může sáhnout po knize Marka Ebena Myšlenky za volantem, knize Coura z pera herečky Jany Bernáškové nebo titulu Učitelskej či Namazaným dolů. A kdo k tomu rád i fantasy literaturu, tak neprohloupí s knihou Arcižár: Poslední drak na Zemi.

Románovou klasiku pro něžnou část populace reprezentují knihy Katova dcera  prokletíé moru (nový díl série O. Pötzche), Sausade, Snít znovu, Něžný měsíc nad Usambarou, Výměna nebo Jak se dědí tajemství a další.

Strhující neotřelé příběhy najdete v románech Dámský gambit, Chaloupky, Levá strana světa, Návrat do Borga Sud, Smrtholka nebo Majonéza k snídani.  

Nechybí očekávaná novinka od Michaely Klevisové Prokletý kraj, který tentokrát nepatří do detektivního žánru. Příznivci krimi ocení Bez viny (Charlotte Linkové), Imitátor (D. Cole), Hřích náš každodenní (D. Dán), Rituály vody a Páni času (E. Sáenz García), Ve tmě jsme všichni stejní (J. Heaberlin), či Skleněné domy (L. Penny) a mnoho dalších titulů.

Regály pro děti také přibyly novinkami pro menší i větší děti. Řadu knih Albi z edice Kouzelného čtení jsme doplnili devíti novými knihami, na které je potřeba elektronická tužka taktéž od Albi, která je k zapůjčení také v knihovně. Teenegerům je určeno Labyrint nedokončených setkání nebo Pokřivená  zrcadla. Milovníky Pavla Čecha potěší pořízení dalších jeho knih – O klíči a také 2. a 3. pokračování o pavouku Čendovi. A před spaním se můžete s dětmi začíst do Australských pohádek nebo dalšími tituly, které naleznete v seznamu knih ZDE.

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 1.11.2021