Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dům byl zadýmený, přesto se pokusil muže žijícího v domě zachránit

Včera ve 14.00 hodin na sebe opět upozornila siréna umístěná na základní škole. Hasiče povolávala k požáru v domě v ul. Ořechová, kde už však jeden odvážlivec zachraňoval - pán, který si s manželkou a dcerkou vyšel na odpolední nedělní procházku. 

Patrik Čač  bydlící v našem městě neváhal vstoupit (do zadýmeného obydlí) , aby se pokusil odvrátit tragédii. Našel již však jen bezvládné lidské tělo, které se mu nedařilo vytáhnout. I tak se však stihl rozhlédnout po domě, zda tam není i někdo další. 

Když se k domu blížili velkopavlovičtí hasiči, Patrik Čač stál společně s manželkou a dcerkou u domu, aby situaci hasičům popsal. Ti vytáhli bezvládné tělo a požár zlikvidovali relativně brzy. Vlastě se dá říci, že dýmící materiál pouze žhnul, plamenné hoření zaregistrováno nebylo. Na místo byl povolán policejní psovod se psem, který měl pomoci s vyšetřováním, proč požár vznikl. Předmětem vyšetřování je i to, zda muž žijící v domě zemřel před požárem anebo až v jeho průběhu.

Představujete si dveře,… okna,… a z nich šlehající plameny až po střechu, která už taky začíná hořet? Tak to včera určitě nevypadalo. 

S jistotou však mohu říci, že pan Čač musel „zabrat“, aby se do obydlí dostal a hlavně musel mít odvahu do zakouřeného a neznámého prostředí vstoupit! 

Patriku, děkujeme Vám za obětavost!

Dům byl zadýmený, přesto se pokusil muže žijícího v domě zachránit

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Archiv HZS JMK / 6.1.2020