Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dudáci odstartovali premiérové SLAVNOSTI HUDBY

Ve Velkých Pavlovicích odstartoval v úterý večer, dne 6. srpna 2013, prvním koncertem premiérový ročník nového hudebního festivalu s názvem „Prázdninové slavnosti hudby aneb Pět večerů s různými hudebními žánry“. Horkým letním večer se ozývalo pro náš kraj naprosto atypické vyhrávání jihočeských dudáků, což určitě vzbudilo nemalou pozornost veřejnosti a následně i příliv četného publika.

Venkovská dudácká muzika to vzala skutečně od podlahy, skvěle rozproudila zábavu a kdekoho i rozezpívala. Jihočeské muzikanty z Doudlebska vystřídali místní mužáci z Presúzního sboru a také cimbálová muzika Lašár. Každý si tedy přišel na své, zarytý vyznavač místního folklóru i milovník s nadsázkou řečené „exotiky“ podtržené pronikavým zvukem dud, trylkováním klarinetu, muziku tvrdící basou či zvoněním vozembouchu.

Pro některé z účastníků koncertu to však byla jedna obrovská exotika a to od začátku až do konce. Řeč je o návštěvě našich přátel z družebního městečka Echenon ve Francii, kteří v těchto dnech tráví svou dovolenou právě ve Velkých Pavlovicích. Ani ti nesměli v rámci bohatého programu chybět na „Prázdninových slavnostech hudby“.

Muzikantům všech tří vystupujících souborů se podařil jeden husarský kousek. Neplánově a spontánně se dali dohromady, vytvořili jedno velké hudební seskupení a zahráli si hned dvě písničky. Myslíte si, že cimbál a dudy neladí? Pokud jste se zúčastnili úterních slavností hudby už víte, že ladí!

Navíc ještě připravila dudácká muzika Bedrník pro návštěvníky koncertu jako zpestření dvě malé soutěžní anketní otázky. Kdo věděl jako první vyhrál CD s muzikou právě Bedrníku, ale pozor! Cédéčko si musel spolu s Bedrníkem na pódiu ještě vyzpívat. Této „cti“ se dostalo panu místostarostovi Zdeňku Karberovi a panu Oldřichu Vymazalovi. Nutno říci, porvali se úkolem se ctí. S pobaveným úsměvem na rtu a za potlesku publika si vskutku zaslouženou výhru převzali.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z prvního večera Prázdninových slavností hudby
s venkovskou dudáckou muzikou Bedrník, mužáckým Presúzním sborem
a cimbálovou muzikou Lašár otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber & Milena Karberová

 


 

PRÁZDNINOVÉ SLAVNOSTI HUDBY stále pokračují,
čekají Vás další čtyři večery plné skvělé muziky, přijměte naše srdečné pozvání!

 

Plakát ke stažení ve formátu PDF na celé PRÁZDNINOVÉ SLAVNOSTI HUDBY 2013
* otevřete kliknutím ZDE

 

 

 

07-08-2013-BK