Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Družební Ždírec nad Doubravou na Vinobraní

V sobotu 3. září zavítala do Velkých Pavlovic výprava z družebního města Ždírce nad Doubravou, v čele se starostou panem Janem Martincem a místostarostou Ing. Bohumírem  Niklem.

Po příjezdu byli ždírečtí přivítáni na radnici starostou Ing. Pavlem Procházkou a místostarostou Ing. Zdeňkem Karberem, kteří v krátkosti představili naše město. Poté hosté projeli Velké Pavlovice a zamířili na rozhlednu Slunečná, kde ochutnali několik vzorků vín ze Šlechtitelské stanice vinařské a.s. a prohlédli si vinorodou krajinu.

Před polednem byla připravena exkurze ve Vinium a.s., kde hosty provedl sklepmistr pan Peter Mislovič. Po prohlídce výrobních prostor následovala degustace v nově upraveném pohostinském sklepě a návštěva zcela nové vinotéky. Pak už čekal naše hosty program slavnostního Vinobraní.

Pan starosta ze Ždírce byl jedním z čestných hostů, kteří folklórní  akci zahajovali. Vedení Ždírce nad Doubravou se zúčastnilo i besedy s předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslavou Němcovou.

 

Fotogalerii družební výpravy ze Ždírce otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber a Milena Karberová

05-09-2011 PV