Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Druhý ročník s osmi druhy gulášů ve čtrnácti kotlech

V sobotu 9. května 2015 provonělo nádvoří ekocentra ve Velkých Pavlovicích osm druhů gulášů, které vařilo celkem čtrnáct týmů z původně plánovaných patnácti. Loňské týmy doplnily týmy nové, z okolí i z dálky.

Charlieho andílci, Kolík team, Daglas Gold City Doubravice, Radek a team, kmen Vlků z Velkých Pavlovic a kmen Vlků z Brna,  tým Mladí, krásní a nadějní, Náčelníci, T.J. Sokol Otnice, T.J. Sokol V. Pavlovice, Chovatelé a Sokol Zbýšov, Velkobílovičtí myslivci, Hlávkovi, Pepito tým Malešovice… tito všichni nastoupili tzv. v plné polní, aby se utkali o vítězství v této gurmánské soutěži.

Pro stovky návštěvníků byly připraveny k ochutnání a porovnání různé druhy gulášů - tři zabijačkové, tři hovězí, dva vepřové, segedínský, pivovarnický, šmakuláda gulášovitá, pepík guláš, vinařský a srnčí. Jeden lepší než druhý, což ztěžovalo práci odborné porotě ve složení  - šéfkuchař Stopkovy plzeňské pivnice Matěj Kovács, producent Bobulí, Vinařů a majitel Vinné galerie Tomáš Vican, sommelier, gastronomický publicista a majitel Krále vín Branko Černý.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na Vás … naši laickou porotu, která rozdávala dřevěné kolíčky za chuť či sympatie.

 

Vítězové odborné poroty druhého ročníku
VELKOPAVLOVICKÉHO GULÁŠFESTU * hodnoceno 13 týmů:

1. místo: zlatý pohár s dárky si odnesl PEPITO tým z Malešovic za zabijačkový guláš
2. místo: stříbrný pohár s dárky si odnesl tým Velkobílovičtí myslivci za srnčí guláš
3. místo: bronzový pohár s dárky si odnesl tým Chovatelé a Sokol ze Zbýšova za zabijačkový guláš

Vítězové laické poroty druhého ročníku
VELKOPAVLOVICKÉHO GULÁŠFESTU * hodnoceno14 týmů vč. T.J. Sokol VP:

1. místo: zlatou plaketu a dárky si odnesl tým Velkobílovičtí myslivci za srnčí guláš
2. místo: dárky si odnesl velkopavlovický tým Charlieho andílci za zabijačkový guláš
3. místo: dárky si odnesl soutěžně nesoutěžní tým T.J. Sokol Velké Pavlovice za vepřový guláš

 

Pořadatelé T.J. Sokol Velké Pavlovice a Ekocentrum Trkmanka nemysleli jenom na mlsné jazýčky návštěvníků, ale také na jejich náladu a tak byl připraven zajímavý program. Celým dnem se linula hudba a komentáře DJ Tonyho Schäffera, před první ochutnávkou guláše předvedl svou krásnou choreografii country kroužek z naší mateřské školy, překvapení a údiv na tvářích připravil kouzelník Ondřej Sládek, lektorky z ekocentra připravily dílničku Cesta chleba na náš stůl s možností zadělat a upéct si svůj vlastní chlebánek, vyzkoušet si svou odvahu, sílu a vytrvalost si malí i velcí návštěvníci mohli na elektrickém rodeo býkovi, všechny děti díky sponzorům obdržely v rámci tomboly dárky. Po celý den bylo zajištěno osvěžení a občerstvení, po loňských zkušenostech na dvou místech a i přesto se díky velké návštěvnosti tvořily fronty.

Poděkování patří všem sponzorům, všem zúčastněným týmům, porotě, všem, kteří se na zajištění tohoto ročníku podíleli. Samozřejmě také za to, že nám již podruhé přálo krásné počasí.

Již nyní se můžete začít těšit na třetí ročník Velkopavlovického gulášfestu,
nezapomeňte si do kalendáře poznačit datum 7. května, ale už 2016.

 

Velkopavlovickému gulášfestu ZDAR * Jana Václavková a Zita Dvořáková


 

Fotogalerii z II. ročníku VELKOPAVLOVICKÉHO GULÁŠFESTU 2015
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Radek Nesvadba

 

 


14-05-2015-BK