Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Druhé kolo projektu Certifikace vinařské turistiky

Národní vinařské centrum a Nadace Partnerství s podporou Vinařského fondu vypisují druhé kolo přihlášek do projektu „Certifikace vinařské turistiky“. Sběr žádostí probíhá do 31. srpna 2009.
O certifikaci mohou provozovatelé nebo vlastníci zařízení žádat písemnou formou nebo elektronickou žádostí adresovanou Národnímu vinařskému centru. Sběr žádostí probíhá do 31. srpna 2009.

Úspěšně certifikovaným zařízením bude poskytnuto mnoho výhod. Mj. nadstandardní zvýraznění certifikovaného zařízení na webu www.wineofczechrepublic.cz, prioritní umístění v propagačním průvodci „To nejlepší z vinařské turistiky na jižní Moravě“ a „To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách“ a také propagace subjektů za pomoci spolupracujících médií. Zařízením s certifikací bude rovněž dávána přednost při pořádání novinářských výletů a budou doporučovány jako elitní subjekty vinařské turistiky na našem území.

První fáze projektu Certifikace vinařské turistiky proběhla v roce 2008. Národní vinařské centrum a Nadace Partnerství v pěti kategoriích (vinařství, vinný sklep, vinotéka, vinařské ubytování a restaurace) certifikovali 108 zařízení. Cílem tohoto projektu je dosáhnout co možná nejvyšší úrovně kvality služeb pro vinařské turisty měřitelných podle nastavených kritérií. Základní myšlenkou je označení a nadstandardní propagace zařízení, která kvalitou poskytovaných služeb, ale i historickou nebo architektonickou hodnotou objektů, reprezentují to nejlepší z vinařské turistiky ve vinařských oblastech Morava a Čechy.

Seminář pro nově přihlášená a stávající certifikovaná zařízení proběhne v první polovině září. Samotná certifikace se uskuteční od druhé poloviny září do října. Vyhodnocení je ponecháno na listopad tohoto roku.

24-07-2009