Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Druháčci besedovali mezi pohádkami

Co je to knihovna? Kde ji ve Velkých Pavlovicích najdu? K čemu slouží? Co v ní najdu? Jaké jsou právě pro mě nejvhodnější knížky? Jak se mám mezi tou spoustou regálů a knížek vyznat? Kdo je to autor, spisovatel či ilustrátor? Nevíte? Tak se zeptejte letošních druháčků, určitě vám podají vyčerpávající výklad. Zúčastnili se totiž v rámci „Března – měsíce knihy“ besedy v Městské knihovně ve Velkých Pavlovicích, kam je pozvala knihovnice Mgr. Dana Růžičková.

Ta si pro žáky druhých tříd připravila zajímavé vyprávění o tajích knihovny, pohádkách, příbězích, básničkách, děti si zkusily vyřešit hlavolam v podobě bludiště, který je měl navnadit na blížící se Noc s Andersenem. I na tu je paní knihovnice pozvala a připomněla, že se koná již 30. března 2012.

Děti byly z programu besedy přímo nadšené. Dokázaly bleskurychle odpovídat na řadu skutečně náročných otázek, bezvadně spolupracovaly, zkrátka, byly úžasné. A za to si právem zasloužily drobný dáreček v podobě záložky do knížky.

Třídu 2.A doprovázela třídní učitelka Mgr. Dagmar Šmídová a třídu 2.B Mgr. Jitka Řádková, které v závěru besedy paní knihovnici velmi poděkovaly za příjemně strávené chvíle v knihovně a zajímavé vyprávění, které obohatilo a zpestřilo výuku jejich žáků a také podpořilo jejich zájem o knihy a četbu.

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z besedy žáků II. tříd ZŠ Velké Pavlovice v městské knihovně
otevřete kliknutím ZDE

 

Třída 2.A s třídní učitelkou Mgr. Dagmar Šmídovou

 

 

Třída 2.B s třídní učitelkou Mgr. Jitkou Řádkovou 

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

07-03-2012-BK