Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

DRÁTKOVANÁ KRÁSA, třeba bude i vánočním dárečkem

Natálka, Rozárka, Apolenka, Zuzanka, Michaelka, Tomášek a také babičky a maminky se zúčastnili již druhého dílu seriálu „Výtvarných čtvrtků“ na Ekocentru Trkmanka. Opět se, stejně jako v prvním díle, drátkovalo. Ale protože se i protentokrát sešla takřka totožná sestava, tvořilo se na úrovni „mírně pokročilých“. Po jednodušším drátkování kamínků se začalo s drátkováním keramických hrníčků, konviček, skleniček a malé slečny parádnice si navíc zkusily základy drátkovaných řetízků, náramků či náušnic.

Velmi milou paní učitelkou nám všem byla paní Ing. Marie Šmídová, která zvládá řemeslo drátkování na jedničku s hvězdičkou. Drátky i několikero druhů různých kleštiček a nespočetná řada tvarů korálků jí v rukách jenom hrály! Mnohý z účastníků si určitě nejednou posteskl „kéž bych to tak jednou uměl“! Možná se tak jednou opravdu stane, protože se s drátkováním pro velkou oblibu určitě ještě nekončí.

Na další „Výtvarné čtvrtky“ plánuje Ekocentrum Trkmanka výrobu korálkových hvězdiček pod vedením paní Hanky Kašpárkové nebo výrobu ručně malovaných hedvábných šátků a šálů pod vedením opět paní Ing. Marie Šmídové. O termínech a veškerých podrobnostech vás budeme včas informovat prostřednictvím webových stránek www.ekocentrum-trkmanka.com a www.velke-pavlovice.cz.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je tvoření v útulných a přívětivých prostorách Ekocentra Trkmanka velmi příjemnou záležitostí. Nejenže se něčemu novému naučíte, ale také strávíte pěkné odpoledne v přítomnosti fajn lidí naladěných na stejnou vlnu, povyprávíte si, zaměstnanci Ekocentra vám připraví výbornou kávu nebo čaj... Co více přát? Snad jenom to, abychom se zde na příštím „Výtvarném čtvrtku“ sešli v hojnějším počtu. Proto zahoďte ostych a přijďte mezi nás, už nyní se těšíme a srdečně zveme!

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z DRÁTKOVÁNÍ na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek... 

 

Foto © 2012 Zuzana Pecháčková, Karolína Bártová

 


 

 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

09-11-2012-BK