Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Drátkovaná bižuterie na SVČ již podruhé

Jedna z posledních lednových Tvořivých sobot byla zaměřena na velmi populární drátkovanou bižuterii. Podobně zaměřené tvoření proběhlo již v listopadu s velkých úspěchem, proto jsme se rozhodli tuto akci opakovat. Lektorkou obou kurzů byla Ing. Marie Šmídová, která účastníkům rozmanitou práci s korálky vysvětlila, ukázala a pro inspiraci přinesla řadu publikací s touto tematikou.

Tuto techniku si velmi rychle osvojí i děti, takže se na kurzu kromě „dospěláků“ objevily také mnohé mladší dívky. Noví účastníci vytvářeli jednoduché sady náušnic, náhrdelníků a náramků a postupně se propracovávali ke složitějším kouskům. Pokročilejší účastnice tvořili převážně složitější drátkované sady. Při drátkování šperků se používají převážně keltské motivy.

Odpoledne uběhlo velmi rychle. Původní dvě hodiny určené pro tento kurz se velmi rychle protáhly a my jsme byli rádi, že se účastníkům kurz líbil a každý si odnášel řadu výrobků, které obohatí nejeden šatník.

Pokud i vy umíte nějakou zajímavou dovednost a chcete se o ni podělit s ostatními, tak se ozvěte pracovnicím střediska volného času, které rády uspořádají další kurzy podobného zaměření.

 

Fotogalerii z již druhého DRÁTKOVÁNÍ na SVČ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

05-02-2010-BK